جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
هاست اختصاصی چیست و چه تفاوتی با سرور مجازی دارد؟

هاست اختصاصی چیست و چه تفاوتی با سرور مجازی دارد؟

تایم مطالعه: ۵ دقیقه
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۷/۲۴
فهرست مطالب

هاست اختصاصی چیست؟ شما اگر دارای یک سایت اینترنتی باشید مشکلی ندارید که از هاست‌های اشتراکی و یا هاست های مختلف استفاده کنید اما اگر شما سایت پیشرفته داشته باشید که بازدید بسیار زیادی داشته باشد شما باید از هاست اختصاصی استفاده کنید که تمام فضای آن برای شما از شما می‌توانید از آن استفاده کنید پس در ادامه مقاله همراه ما باشید تا مقایسه‌ای بین هاست اختصاصی و سایر هاست‌ها داشته باشیم و همچنین هاست اختصاصی را به‌صورت کامل به شما عزیزان معرفی کنیم. در واقع قصد معرفی انواع هاست را داریم پس تا انتهای این مقاله با کافه وردپرس همراه باشید.

هاست اختصاصی چیست؟

قبل از اینکه در مورد هاست اختصاصی صحبت کنیم قصد داریم کمی در مورد هاست اشتراکی صحبت کنیم که هدف از آن قرارگیری چندین نفر روی یک هاست و استفاده مشترک آنها از فضای کلیه هاست است. اما زمانی که سایت شما و کسب‌وکار شما پیشرفت می‌کند بازدید سایت شما بالا می‌رود و شما در این مرحله نمی‌توانید از هاست اشتراکی استفاده کنید و نیاز دارید که یک هاست اختصاصی را با تمام ظرفیت در اختیار خود داشته باشید.

توصیه می‌کنم برای شما که آموزش وردپرس را ببینید تا تسلط بیشتری به سیستم مدیریت محتوا وردپرس داشته باشید.

تفاوت هاست اشتراکی و هاست اختصاصی

تفاوت هاست اشتراکی و هاست اختصاصی

زمانی که افراد از هاست اشتراکی استفاده می‌کنند چندین نفر و چندین دارنده سایت روی یک فضا در حال فعالیت هستند و هزینه کمتری را صرف هاست خود می‌کنند ولی در هاست اختصاصی شما مدیریت هاست خود را در اختیار دارید و طبیعتاً هزینه بیشتری را برای خرید هاست و اجاره هاست می‌پردازید ما در هاست اشتراکی مدیریت آن توسط مدیریت هاست انجام می‌شود.

مشکلاتی که هاست اشتراکی دارد فضای آن و همچنین بعضی اوقات ترافیک بیش از حد آن است اما برای برخی از افراد سایت خود را به‌تازگی راه‌اندازی کردند همین مقدار فضا به همین مقدار ترافیک برای آن‌ها کافی است تمام کمی که پیش می‌رود و سایت تنها پیشرفت می‌کند با کندی مواجه می‌شوند و کاربران خود را از دست می‌دهند زیرا ترافیک برای این هاست‌ها زیاد است و کاربران به‌راحتی نمی‌توانند وارد سایت بشوند.

اما در هاست اختصاصی چنین اتفاقی نمی‌افتاد و مدیریت هاست آن را به چند بخش تقسیم می‌کند و هر بخش را در اختیار یک نفر قرار می‌دهد و شما به‌صورت اختصاصی هاست خود را در اختیار دارید و تمامی فضای آن و ترافیک آن در اختیار شما است و کاربران سایت شما دیگر مشکلی ندارند و شما برای اینکه بتوانید کاربران خود را حفظ کنید و سایت خود را پیشرفت بدهید باید از هاست اختصاصی استفاده کنید.

اگر بخواهیم یکی دیگر از معایب هاست اختصاصی را بگویم این است که اگر شما دانش و مدیریت لازم را نداشته باشید نمی‌توانید به هاست اختصاصی خود را به‌خوبی مدیریت کنید زیر مانند هاست اشتراکی نیست و تمامی مدیریت آن در دست شماست و اگر شما در مدیریت آن دقت نکنید ممکن است با مشکل مواجه شوید.

توصیه می‌کنم برای شما که وردپرس چیست را ببینید تا دقیقا بدانید این سیستم چیست و چگونه کار می‌کند.

البته زمانی که سایت شما پیشرفت می‌کند به کسب‌وکار شما دارای چندین هزار بازدید است افراد و دارندگان سایت‌های اینترنتی سعی می‌کنند مدیریت سایت و هاست خود را در اختیار خود بگیرند و دیگران را در اختیار دیگران قرار ندهند زیرا ممکن است برای آنها مشکل‌ساز شود و اطلاعات آنها در اختیار افراد دیگر قرار بگیرد.

سرور مجازی چه فرقی با هاست اختصاصی دارد؟

سرور مجازی چه فرقی با هاست اختصاصی دارد؟

در ادامه مقاله هاست اختصاصی چیست؟ می‌خواهیم در مورد تفاوت صحبت کنیم و شما زمانی که از vps استفاده کنید می‌توانید یک سرور اختصاصی را در اختیار داشته باشید که هزینه آن نسبت به هاست اختصاصی پایین‌تر است و شما این مزیت را همراه خود دارید که می‌توانید تمامی نرم‌افزارها و سیستم‌های موردنیاز خود را روی آن بارگذاری کنید و از این نظر همه سرور در اختیار شما است.

همچنین زمانی که شما از هاست اختصاصی استفاده می‌کنید تمامی بخش‌های آن در اختیار شما است و دیگر نگران این موضوع نیستید که از ترافیک شما همسایه‌ها شما استفاده کنند زیرا تمامی ترافیک آن در اختیار شما است و اگر حتی صاحبان سایت‌های دیگر در محیط هاست خود اطلاعاتی را بارگذاری کنند هیچ لطمه‌ای به‌سرعت و محتوای شما وارد نمی‌شود و فضای شما را نیز درگیر نمی‌کند. همان‌طور که مشاهده کردید استفاده از سرور مجازی مزیت‌های زیادی را دارد ولی این موضوع باید در نظر داشته باشید که تمام مدیریت آن توسط شرکت به شما واگذار می‌شود و شما به اطلاعات و دانش لازم را برای مدیریت داشته باشید.

پس متوجه شدید که زمانی که شما از سرور اختصاصی استفاده می‌کنید شرکتی که سرور را در اختیار شما قرار می‌دهد تمامی وسایل و نرم‌افزارهای که شما نیاز دارید را نصب می‌کند و سپس تمامی مدیریت آن را در اختیار شما قرار می‌دهد.

اما شاید این نگرانی برای شما پیش بیاید که اگر خواستید به‌روزرسانی‌ها را در اختیار داشته باشید و یا اگر خواستید نرم‌افزارها و سیستم‌های خود را روی هاست و سایت خود بارگذاری کنیم چگونه باید این کار را انجام دهید ما باید به شما این مژده را بدهیم که هاست‌های اختصاصی دارای پشتیبانی بسیار قوی هستند و شما به‌صورت دائمی با آنها در ارتباط هستید.

اگر مشکلی برای هاست شما پیش بیاید می‌توانید با ما در میان بگذارید تا مشکل شما را حل کنند پس داشتن یک پشتیبانی خوب می‌تواند یکی از اولویت‌ها و فاکتورهای شما برای انتخاب هاست اختصاصی باشد و به این موضوع باید دقت کنید.

اگر که نمی‌دانید افزونه وردپرس چیست و چه عملکردی را در سیستم مدیریت محتوا وردپرس دارد حتما مقاله مورد نظر را مطالعه کنید.

چگونه می‌توانیم هاست اختصاصی خود را بخریم؟

چگونه می‌توانیم هاست اختصاصی خود را بخریم؟

شما در زمان انتخاب هاست اختصاصی خود نباید عجله کنید و با درنظرگرفتن تمامی ویژگی‌ها و همچنین نیازهای خود به سمت خرید هاست بروید و مطمئن شوید که شما با انتخاب هاست مورد از نظر تمام نیازهای خود را می‌توانید از بین ببرید. همچنین شما باید دقت کنید که هاست موردنظر شما در ادامه راه باید این ویژگی را داشته باشد که به‌روزرسانی‌ها را در اختیار شما قرار بدهد تا با آخرین نسخه وردپرس و همچنین با آخرین به‌روزرسانی‌ها و نرم‌افزارها همراه باشید.

شما می‌توانید که در زمان انتخاب هاست اختصاصی خود مواردی مانند پهنای باند و ترافیک را مورد بررسی قرار بدهید و با معیارهایی که در ذهن خود دارید و باتوجه‌به بودجه‌ای که در دست خود دارید می‌توانید به‌راحتی بهترین انتخاب خود را داشته باشید و همچنین شما می‌توانید با ابزارهای موجود در فضای اینترنت هاست موردنظر خود را از هر نظر تست کنید و حتی برخی از شرکت‌های ارائه‌دهنده هاست اختصاصی می‌توانند به شما این اطمینان را بدهند که اگر از هاست خود راضی نبودید می‌توانید مبلغ خود را دریافت کنید.

هاست اختصاصی خود را از کجا بخریم؟

اگر شما حتی خودتان نتوانستید که ویژگی‌های هاست موردنظر خودتان را بررسی کنید می‌توانید با ارتباط گرفتن با پشتیبانی هاست هم از پشتیبانی آنها مطمئن شوید و هم اینکه تمامی سؤالات خود را با آنها در میان بگذارید تا آنها بتوانند بهترین هاست را در اختیار شما بگذارند ولی در قدم اول شما باید معتبرترین شرکت‌ها را انتخاب کنید و سپس به این مرحله برسید. اگر ابراهیم به‌صورت کلی بگوییم شما در زمان خرید هاست خودتان باید به ویژگی‌های زیر دقت کنید تا تمام این ویژگی‌ها در هاست موردنظر شما وجود داشته باشد.

  • گارانتی مطمئن
  • فراهم‌سازی سرور و نصب اولیه
  • کنترل پنل و ابزارهای مدیریت سرور
  • نصب نرم‌افزار امنیتی
  • به‌روزرسانی‌های منظم و نصب پچ‌های لازم
  • بک‌آپ‌گیری از سرور
  • اسکن بد افزارها در صورت لازم
  • رفع مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری
  • پشتیبانی ۲۴ ساعته

توصیه می‌کنم برای شما که دوره آموزش افزایش سرعت سایت بگذرانید تا بتوانید سرعت سایت خود را به بهترین شکل بالا ببرید.

جمع‌بندی

هاست اختصاصی چیست و چرا ما باید از هاست اختصاصی استفاده کنیم و هاست اختصاصی چه زمانی برای ما مناسب است؟ تمامی این سؤالات امروز پاسخ داده شد و شما هم اکنون می‌دانید که آیا باید از هاست اختصاصی استفاده کنید و یا از هاست اشتراکی می‌توانید کماکان استفاده کنید. سعی کردیم در این مقاله هاست اختصاصی و هاست اشتراکی را مورد بررسی قرار بدهیم و تمامی ویژگی‌های این دو و همچنین معایب آنها را به شما عزیزان بگوییم و به‌صورت کلی آنها را با هم مقایسه کنیم تا شما بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

شما امروز متوجه شدید که اگر می‌خواهید یک سایت فوق‌العاده داشته باشید و یا اگر بازدید سایت شما بالا رفته است باید از هاست اختصاصی استفاده کنید اما باید تمام ویژگی‌ها و معایب آن را بدانید و سپس هاست موردنظر خود را می‌توانید به‌درستی انتخاب کنید زیرا مرحله مهمی است. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید.

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *