جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
افزونه امنیتی iThemes Security چیست؟

افزونه امنیتی iThemes Security چیست؟ مزایا پلاگین امنیتی

فهرست مطالب

افزونه امنیتی iThemes Security چیست؟ امنیت در هر زمینه و کسب‌وکاری بسیار مهم است چرا که وقتی شما برای کسب‌وکارتان زحمت زیادی کشیده‌اید اگر امنیت را در آن رعایت نکنید خیلی راحت آن را از دست می‌دهید. برای مثال تصور کنید که شما یک وب‌سایت برای خود دارید و سایت شما کاربران زیادی را دارد و از سایتتان درآمد زیادی را دارید. اگر در امنیت سایتتان دقت نکنید و به‌راحتی از آن بگذرید خیلی راحت کاربران و سایتتان را از دست می‌دهید.

در سایت‌های وردپرسی راه‌هایی برای افزایش امنیت وردپرس وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن سایت خود را امن کنید. یکی از راه‌های افزایش امنیت برای سایت وردپرسی نصب افزونه امنیتی است که افزونه امنیتی ithemes security است. ما در این مقاله کامل درباره پلاگین امنیتی ithemes security صحبت خواهیم کرد و درباره ویژگی‌های آن هم به شما خواهیم گفت. پس این مقاله را از دست ندهید و تا آخر این مقاله همراه کافه وردپرس باشید.

فهرست مطالب

امنیت وردپرس چیست؟

امنیت وردپرس چیست؟

قبل از اینکه به معرفی افزونه امنیتی iThemes security برویم باید با امنیت وردپرس آشنا شوید و بدانید که امنیت وردپرس چیست. به طور خلاصه امنیت وردپرس یعنی راه‌هایی برای جلوگیری از هک شدن سایت و حفظ اطلاعات مهم سایتمان است. امنیت برای هرسایتی مهم است و شما باید نسبت به افزایش امنیت سایتتان کاملاً جدی باشید و آن را جدی بگیرید.

هیچ شخصی دوست ندارد که سایت خود را از دست بدهد؛ چون اگر سایت خود را از دست بدهید کاربران سایت و فروش خود را کامل از دست می‌دهید. امنیت باعث می‌شود هرگونه تحدیدی از شما و سایتتان برداشته شود. پس امنیت را جدی بگیرید و نسبت به آن حتما اقدام کنید.👨‍💻

افزونه امنیتی iThemes security چیست؟

افزونه امنیتی iThemes Security چیست

حالا که با امنیت وردپرس آشنا شدید به این موضوع می‌پردازیم که افزونه امنیتی iThemes security چیست و چه مزایایی را به همراه دارد. Ithemes security یک افزونه امنیتی است که مخصوص سایت‌های وردپرسی است و باعث افزایش امنیت در وردپرس شما خواهد شد.

این افزونه یک پلاگین پرقدرت و فوق‌العاده در دسته‌بندی امنیت است که در مخزن وردپرس بیش از یک میلیون نصب فعال دارد. این افزونه در سایت‌های ایرانی به فروش می‌رسد و طرف‌داران زیادی را تا به امروزه نزد خود جذب کرده است. البته نکته لازم به ذکری وجود دارد تا بگویم که تأمین امنیت در وردپرس راه‌ها و روش‌های دیگری هم دارد و شما نباید تنها به وجود آن اکتفا کنید.

مزایا استفاده از افزونه امنیتی iThemes security

  • جلوگیری از ورودهای مشکوک
  • جلوگیری از هک شدن سایت
  • قابلیت تأیید دو مرحله برای ورود
  • امکان فعال‌کردن ریکپچا برای سایت
  • اسکن بدافزارها
  • اصلاح نقص‌های امنیتی
  • محافظت در برابر بدافزارها

نصب و راه‌اندازی پلاگین

برای نصب پلاگین امنیتی iThemes security دو روش وجود دارد که در روش اول به قسمت “افزونه‌ها” رفته و روی افزودن کلیک کنید. بعد از آن به بخش جستجو افزونه رفته و نام “iThemes security” را جستجو کنید. بعد از جستجو می‌توانید این پلاگین را که بیش از یک میلیون نصب فعال دارد را نصب و فعال‌سازی کنید.

نصب پلاگین امنیتی iThemes Security

در روش دوم شما می‌توانید با استفاده از بارگذاری فایل در وردپرس پلاگین مورد نظر را نصب کنید. برای این کار مانند بالا به قسمت “افزونه‌ها” رفته و روی “افزودن” کلیک کنید. بعد از آن روی “بارگذاری فایل” کلیک کرده و فایل پلاگین را بارگذاری کنید. فایل افزونه امنیتی iThemes security در پایین همین صفحه برای شما عزیزان قرار گرفته است.

تنظیمات پلاگین iThemes security

بعد از نصب افزونه باید به سراغ تنظیمات این پلاگین برویم که سه پیشخوان، تنظیمات و لاگ‌ها برای شما فعال است که برای ورود به بخش تنظیمات روی “تنظیمات” باید کلیک کنید. بعد از ورود به بخش تنظیمات با چهار گزینه Features، User Groups، Configure و Notification مواجه خواهید شد که هرکدام را توضیح خواهیم داد.

بخش تنظیمات کلی

این بخش به‌طورکلی مربوط به تنظیمات کلی افزونه است که به‌صورت ذاتی دارای استانداردهای مناسب است اما اگر بخواهید می‌توانید تغییرات شخصی‌سازی را انجام بدهید. برای راحتی کار خود می‌توانید بخش‌های افزونه را به زبان فارسی برگردانید و بعد از اتمام کار برای اعمال تنظیمات روی گزینه ذخیره کلیک کنید.

رهگیری ۴۰۴

یکی از ویژگی‌های خاص این افزونه این است که افرادی که مداوم با صفحه ۴۰۴ روبه‌رو می‌شوند را به شما نشان می‌دهد. برداشت افزونه از این موضوع این است که شاید افراد به دنبال راه و نفوذی برای رسیدن به یک صفحه خاص هستند که در سایت شما موجود نیست. اگر کاربری بیش از حد این کار را انجام بدهد توسط افزونه مسدود خواهد شد برای استفاده از این بخش می‌توانید آن را فعال کنید و تعداد دفعات ورود را تغییر دهید.

مرکز اعلانات

این قسمت از پلاگین امنیتی iThemes security مربوط به ایمیل‌هایی است که برای شما ارسال می‌شود و اخطارها و خبرهای مهم را برای شما ارسال می‌کند. در این بخش نیز به‌صورت خودکار تنظیماتی اعمال شده است اما شما طبق نیاز خود می‌توانید آن‌ها را تغییر بدهید. برای مثال می‌توانید تعیین کنید که وضعیت امنیت سایت را به‌صورت روزانه یا ماهانه و… برای شما ایمیل کند.

کاربران مسدود

این بخش یک بخش مهم دررابطه‌با امنیت سایت است. شما با استفاده از این بخش می‌توانید به‌تمامی افراد و گروه‌هایی که به سایت شما دسترسی دارند و به‌نوعی کاربر سایت شما هستند را شناسایی و مدیریت کنید. آی پی تمام کاربران در اختیار شما است و شما می‌توانید سطح دسترسی آن‌ها را کنترل کنید. به‌صورت خودکار نیز یک لیست از کسانی که احساس می‌شود مخرب باشند را می‌توانید مشاهده کنید.

بخش خارج از دسترس

در وردپرس یکی از پوشه‌های مهم پوشه wp-admin است. دلیل اهمیت بالای این پوشه این است که تمامی فایل‌های وردپرس ابتدا از این پوشه فراخوان می‌شوند. این افزونه این امکان را فراهم کرده است تا در زمان‌هایی خاص این پوشه دیگر در دسترس نباشد. برای مثال شما از صبح تا ظهر روی سایت خودکار می‌کنید و از ظهر به بعد دیگر مدیریت سایت را نمی‌خواهید انجام بدهید در این زمان شما می‌توانید این پوشه را از دسترس خارج کنید تا دیگر خطری آن را تهدید نکند.

Features

بخش Features​ پلاگین

این بخش شامل گزینه‌هایی است که به سایت شما امکانات بیشتری را برای افزایش امنیت اضافه خواهد کرد مانند احراز هویت دومرحله‌ای، ورود بدون رمز عبور، فعال‌سازی SSL، افزایش امتیاز، لینک‌های جادویی، ریکپچا گوگل و… است. هر گزینه به‌صورت اختیاری است و شما می‌توانید اگر مورد نیازتان باشد آن را فعال کنید.

User Groups

بخش User Groups

User Groups مربوط به بخش کاربران سایت می‌شود که شامل گزینه‌های تنظیمات عمومی، پیشخوان امنیتی، الزامات رمز عبور، ثبت فعالیت کاربران است که آن‌ها هم به‌صورت کاملاً اختیاری است و می‌توانید آن‌ها را فعال یا غیرفعال کنید. باید توجه داشته باشید که فعال‌کردن برخی از گزینه‌ها اصلاً نمی‌تواند به شما و سایتتان کمک کنید.

Configure

بخش Configure

Comfigure گزینه تنظیمات عمومی سایت است. برای مثال وقتی ربات کاربرانی را قفل کرد چه پیامی به آن‌ها نشان دهد و یا تعداد تکرار رمز واردکردن هر کاربر چقدر باشد. این گزینه برای به‌روزرسانی وردپرس، قالب‌ها و افزونه‌ها به کار می‌رود.

Notification

بخش Notification

بخش notification برای خلاصه امنیتی، قفل سایت، نتایج اسکن سایت، کاربران غیرفعال، اطلاعات به‌روزرسانی خودکار، نتایج اسکن سایت و… است. این گزینه‌ها کمک زیادی را به شما می‌تواند کند. برای مثال می‌خواهید گزارش امنیتی امروز را بدانید و ببینید که چه اتفاق‌هایی در سایت شما افتاده است.

جمع‌بندی

امنیت برای هر کسب‌وکاری جزو اولویت‌های آن است مخصوصاً اگر آن کسب‌وکار، اینترنتی باشد. روش‌های زیادی برای افزایش امنیت کسب‌وکارهای اینترنتی وجود دارد. امروزه تعداد زیادی از افراد که وارد کسب‌وکارهای اینترنتی شده‌اند از وردپرس استفاده می‌کنند و از سایت خود به فروش رسیده‌اند. اما امنیت در هر سایتی لازمه آن سایت به‌حساب می‌آید. پلاگین امنیتی iThemes security کمک بسیار زیادی در این زمینه به ما می‌کند.

ما در این مقاله کامل درباره افزونه امنیتی iThemes security صحبت کردیم و گفتیم که چگونه این پلاگین در افزایش امنیت سایت وردپرسی شما تأثیرگذار است. امیدوارم که از این مقاله بهره لازم را برده باشید و اگر این مقاله برای شما مفید بود آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

پیروز و سربلند باشید.😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *