جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
بهینه سازی تصاویر وردپرس با استفاده از افزونه Smush

بهینه سازی تصاویر وردپرس با استفاده از افزونه Smush

تایم مطالعه: ۱۱ دقیقه
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۲/۱۲
فهرست مطالب

بهینه سازی تصاویر وردپرس یکی از روش هایی است که میتواند باعث پیشرفت سایت شما شود.دلایل مختلفی در سرعت سایت تأثیرگذار هستند یکی از دلایلی که می‌تواند سرعت سایت را پایین بیاورد حجم تصاویر قرار گرفته در سایت می‌تواند باشد. شما می‌توانید با کم‌کردن حجم تصاویری که می‌خواهید در سایت قرار دهید باعث شوید که سرعت سایت شما و همچنین سئو سایت شما بالا برود.شما برای بالا بردن سرعت سایت خود می‌توانید از دوره آموزش افزایش سرعت سایت استفاده کنید.

اگر شما از تصاویری با حجم کمتر استفاده کنید باعث می‌شوید که سرعت سایتتان بالا برود همچنین فضای موجود بر سایت باعث می‌شود که پهنای باند بیشتری را در اختیار خود داشته باشید. در این مقاله قصد داریم تا بهینه‌سازی عکس های وردپرس و همچنین کم‌کردن حجم تصاویر سایت و تأثیری که می‌تواند روی صفحات شما بگذارد را به شما عزیزان آموزش دهیم و آن را مورد بررسی قرار دهیم.

کاهش حجم عکس‌ها با استفاده از افزونه smush

افزونه smush

شما برای کاهش حجم عکس‌های خود می‌توانید از یک افزونه استفاده کنید که در ادامه آن را به شما معرفی می‌کنیم. برای نصب افزونه وارد مخزن وردپرس خود شوید و عبارت  Smush – Lazy Load Images را جستجو کنید و بدین ترتیب افزونه را نصب و سپس فعال‌سازی کنید.

نصب افزونه وردپرس

نصب افزونه smush برای بهینه سازی تصاویر وردپرس

شما با استفاده از این افزونه می‌توانید حجم تصاویر خود را کاهش دهید. بعد از نصب و فعال‌سازی این افزونه به‌صورت رایگان در بخش پیشخوان وردپرس شما یک بخش با عنوان افزونه smush اضافه می‌شود. همچنین شما با استفاده از بخش تنظیمات این افزونه می‌توانید که تغییر در حجم عکس‌ها را انجام بدهید که در ادامه به بررسی کامل بخش تنظیمات افزونه می‌پردازیم تا با استفاده از آن به بهینه سازی تصاویر وردپرس بپردازید.

کاهش حجم عکس‌ها با استفاده از افزونه smush

تا به اینجا همان‌طور که می‌دانید و به آن اشاره شد یکی از روش‌های این که بتوانید سرعت سایت خود را افزایش بدهید بهینه‌سازی تصاویر سایت هستش و شما برای بهینه‌سازی تصاویر سایت می‌توانید از این افزونه استفاده کنید‌ ولی برای فشرده‌سازی تصاویر نیاز به تغییر و پیکربندی در تنظیمات این افزونه است. شما بعدازاین که افزونه را نصب و فعال‌سازی کردید باید در پیشخوان وردپرس خودروی گزینه smush افزونه کلیک کنید و بعد از آن پنجره مربوطه به تنظیمات افزونه باز می‌شود که شما به‌راحتی می‌توانید که تنظیمات را برای بهینه‌سازی تصاویر سایت انجام بدهید.

شما با فعال‌سازی گزینه بهینه‌سازی خودکار تصاویر حین بارگذاری از این به بعد می‌توانید تمامی تصاویر سایت خود را که آپلود می‌کنید فشرده و بهینه شوند. همچنین با فعال‌سازی گزینه نوارابزار متا دیتا تصاویر من این قابلیت را دارید تا اطلاعات اضافی مانند تاریخ عکس و یا اطلاعات عکس را پاک کنید تا حجم اضافی تصاویر پاک شود تا حجم تصاویر کاهش پیدا کند.

داده‌های در حال ردیابی گزینه مربوط به رفع اشکالات و بهینه‌کردن افزونه‌ است که شما با استفاده از این گزینه می‌توانید اجازه دستیابی به توسعه دهندگان را برای انجام این کارها انجام بدهید. شما بعد از انجام‌دادن مراحل بالا و تنظیمات مربوط به افزونه به‌صورت خودکار تمامی تصاویر سایتتان پردازش می‌شود و بهینه‌سازی مربوط به تصاویر به‌صورت خودکار انجام می‌شود. همچنین برای اینکه فشرده‌سازی و بهینه‌سازی تصاویر قبلی هم انجام بگیرد می‌توانید روی گزینه کل فشرده‌سازی در حال حاضر کلیک کنید.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که برخی از افزونه‌ها برای کاهش حجم تصاویر کیفیت آنها را تا حدود زیادی کاهش می‌دهند ولی با استفاده از این افزونه می‌توانید که کیفیت تصاویر را حفظ کنید و همچنین حجم تصاویر را نیز کاهش بدهید. این افزونه به‌صورت خودکار قبل از اینکه تصاویر بارگذاری شوند شناسایی می‌کند و حجم آنها را کاهش می‌دهد و عمل فشرده‌سازی و بهینه‌سازی را روی تصاویر انجام می‌دهد.

تنظیمات افزونه را چگونه انجام بدهیم؟

همان‌طور که اشاره شد شما برای بهنیه سازی عکس های وردپرس می‌توانید از افزونه smush استفاده کنید. اما برای اینکه بتوانید با این افزونه کار کنید نیاز است که می‌توانید تنظیمات آن را به‌خوبی انجام بدهید. در ادامه مقاله قدم‌به‌قدم پیش می‌رویم تا بتوانیم بهینه‌سازی تصاویر را به‌خوبی انجام بدهیم. بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه در بخش پیشخوان وردپرس بر روی عنوان افزونه کلیک کنید بعد از انجام این کار یک پنجره تنظیمات برای شما باز می‌شود که در این کار شما می‌توانید تنظیمات دلخواه خود را برای کاهش حجم تصاویر و بهینه‌سازی تصاویر انجام بدهید.

شما در قدم بعدی می‌توانید که بهینه سازی عکس های وردپرس به‌صورت خودکار را فعال کنید تا بعدازاین همه تصاویر به‌صورت خودکار بهینه شوند. شما با استفاده از گزینه نوارابزار متا دیتا تصاویر من می‌توانید تعیین کنید که موارد و اطلاعات اضافی که همراه عکس وجود دارد برای مثال اطلاعات اضافی که در هنگام عکس‌برداری وجود داشته است را به‌صورت خودکار حذف می‌کند. با استفاده از گزینه داده‌های در حال ردیابی می‌توانید اجازه دهید که افزونه به‌صورت خودکار مشکلات موجود در تصاویر و همچنین تمام مشکلاتی که وجود دارد را بتوانند به‌صورت خودکار حل کند.

شما بعد از اینکه این مراحل را طی کرد افزونه smush به‌صورت هوشمند و خودکار تمام تصاویر شما را بارگذاری و پردازش می‌کند و سپس تصاویری که نیاز دارند تا فشرده شوند را شناسایی می‌کند. برای اینکه فشرده‌سازی به‌صورت کلی و حتی برای عکس‌های قبلی انجام شود باید روی گزینه کل فشرده‌سازی در حال حاضر کلیک کنید. نکته مهمی که شاید شما را نگران کند شاید این باشد که افت کیفیت تصاویر را به همراه داشته باشد اما این اطمینان را به شما می‌دهیم که این افزونه کیفیت تصاویر را پایین نمی‌آورد و باکیفیت اصلی تصاویر را پردازش می‌کند.

تنظیمات افزونه بهینه‌سازی تصاویر

شما در بخش تنظیمات این افزونه می‌توانید که تنظیمات و شخصی‌سازی‌هایی که در نظرتان هست برای تغییر در حجم عکس‌ها را انجام بدهید. شما زمانی که از نسخه رایگان افزونه smush برای بهینه‌سازی عکس های وردپرس استفاده می‌کنید می‌توانید که به‌صورت یکجا ۵۰ تصویر را بهینه‌سازی کنید. همچنین شما می‌توانید در هر زمان که خواستید تنظیمات اعمال شده را تغییر بدهید. تنظیمات افزونه smush برای بهینه سازی عکس های وردپرس بسیار مهم است.

شما در بخش فشرده‌سازی انبوه می‌توانید یک گزارش در مورد فشرده‌سازی سایتتان را مشاهده کنید. در قسمت پایین این بخش هم یک سری تنظیمات شخصی‌سازی وجود دارد مه شما می‌توانید اندازه‌های تصاویر را تغییر دهید. همچنین می‌توانید تعیین کنید که چه اندازه از تصاویر مورد فشرده‌سازی قرار بگیرد. با کلیک بر روی گزینه همه می‌توانید تعیین کنید که تمام تصاویر مورد فشرده‌سازی قرار بگیرد و در بخش دلخواه هم می‌توانید اندازه تصاویر را وارد کنید.

شما می‌توانید که قابلیت فشرده‌سازی خودکار را فعال کنید تا در هر زمان که تصاویر در سایت وردپرسی شما قرار گرفتند با تنظیماتی که از قبل وارد کرده‌اید بهینه‌سازی تصاویر صورت بگیرد. در قسمت نوارابزار متادیتا تصاویر من شما می‌توانید که اطلاعاتی را در تصویر خود مانند نوع دوربین، زمان عکس‌برداری و مکان عکس‌برداری و اطلاعاتی ازاین‌قبیل را از روی عکس حذف کنید. با این کار نیز حجم تصاویر کاهش پیدا می‌کند.

شما در قسمت تغییر سایز تصاویر این امکان را دارید که تصاویری که اندازه بزرگی دارند را کوچک‌تر کنید تا با قالب شما سازگاری داشته باشد. شما بعد از انتخاب این گزینه یک بخش برای شما باز می‌شود که در آن می‌توانید عرض و طول تصاویر را وارد کنید تا اگر یک تصویر از اندازه‌های داده شده بزرگ‌تر باشد به‌صورت خودکار برش بخورد و هم اندازه با قالب شما باشد. بعد از انجام تنظیمات و شخصی‌سازی‌ها در بخش تنظیمات می‌توانید در آخر بر روی گزینه ذخیره تنظیمات کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

بخش اصلی تنظیمات مربوط به افزونه smush pro

شما در بخش تنظیمات اصلی مربوط به افزونه smush می‌توانید که تنظیمات مدنظر خود را برای بهینه‌سازی تصاویر انجام بدهید. شما اگر که از نسخه رایگان این افزونه استفاده کنید می‌توانید که ۵۰ عدد عکس را در هر کلیک بهینه‌سازی کنید و شما این قابلیت را دارید که تنظیمات مربوط به این افزونه را که قبلاً پیکربندی آنها را انجام داده‌اید تغییر بدهید و برای این منظور می‌توانید که وارد بخش تنظیمات و پیکربندی افزونه بشوید.

مشاهده وضعیت فشرده‌سازی انبوه

شما با استفاده از گزینه فشرده‌سازی انبوه می‌توانید که یک وضعیت کلی را از این موضوع مشاهده کنید. همچنین در بخش تنظیمات این گزینه شما می‌توانید که شخصی‌سازی‌هایی را برای ابعاد و سایر فعالیت‌های مربوط را انجام بدهید. با کلیک روی گزینه همه می‌توانید کتابی را برای همه تصاویر و با کلیک روی گزینه درگاه می‌توانید که تغییرات را برای تصویر موردنظر انجام بدهید. این مورد در بهینه سازی عکس های وردپرس بسیار تاثیرگذار است.

فعال‌سازی قابلیت فشرده‌سازی خودکار

Automatically smush my images on upload این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که از این به بعد تمامی تصاویری را که بارگذاری می‌کنید به‌صورت خودکار فشرده و بهینه شوند. این بهینه‌سازی خودکار با استفاده از تنظیماتی که انجام داده‌اید و ابعاد موردنظر که در نظر گرفته‌اید به‌صورت خودکار انجام می‌شود.

متا دیتا تصاویر من

این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که اطلاعات اضافی را از روی عکس اسب کنید این اطلاعات شامل تاریخ عکس مکان عکس و یا اطلاعات دوربین است که شما با استفاده از این گزینه قابلیت حذف این بخش را خواهید داشت. این کار باعث می‌شود که حجم عکس‌ها کاهش پیدا کند و ما به این اطلاعات نیاز نداریم پس به شما پیشنهاد می‌کنیم که این اطلاعات را حذف کنید.

تغییر اندازه در تصاویر

تغییر اندازه در بهینه سازی عکس های وردپرس شما تاثیر بسیار زیادی را دارد. شما با استفاده از گزینه Resize my full size images می‌توانید چه ابعاد را برای تصاویر خود برش بدهید و با استفاده از پنجره مربوط به تنظیمات ابعاد این قابلیت را دارد که متناسب با قالب سایت خود تصاویر را برش بدهید و عرض و طول آن را مشخص کنید. شما بعد از انجام تمام تنظیمات و شخصی‌سازی‌ها باید روی گزینه update settings کلیک کنید تا تمام تغییرات شما اعمال شود.

بارگذاری آهسته را چگونه فعال کنیم؟

شما با استفاده از بخش بارگذاری آهسته این قابلیت را دارد که تا بارگذاری تصاویر را به‌صورت تنبل بارگذاری کنید تا سرعت بارگذاری سایت شما بالا برود و بهینه سازی عکس های وردپرس را به خوبی انجام دهید. شما با استفاده از پنجره مربوط به تنظیمات این بخش می‌توانید تصاویر را انتخاب کنید تا این قابلیت برای آنها انجام شود و همچنین شما می‌توانید که به یک سری تصاویر دلخواه و دسته‌بندی‌های مورد نظرتان این قابلیت را بدهید و حتی شما این قابلیت را دارید که برای برخی از صفحات این کار را انجام ندهید و فقط برای بخش‌های موردنظر این قابلیت اعمال شود.

شما بعد از انجام تمام تنظیمات مربوط به بهینه‌سازی و فشرده‌سازی اسکن انجام می‌شود و به شما تمامی تصاویری که نیاز به بهینه‌سازی را دارند را نیز نشان می‌دهد، کارگر نیاز باشد شروع به بهینه‌سازی آنها نیز کنید. برای شروع بهینه‌سازی باید روی گزینه BULK SMUSH کلیک کنید تا بهینه‌سازی تصاویر شروع شود و بعد از آن با کلیک بر روی گزینه STATS می‌توانید میزان بهینه‌سازی را مشخص کنید.

جمع‌بندی

بهینه سازی تصاویر وردپرس یکی از روش‌هایی است که شاید خیلی‌ها آن را بلد نباشد و همین موضوع باعث شود که هم سئو سایت آن‌ها تأثیر منفی داشته باشد و هم اینکه بالا بودن حجم تصاویر سایت می‌تواند کاهش سرعت سایت را به همراه داشته باشد. بهینه سازی عکس های وردپرس را شما به‌راحتی با استفاده از افزونه می‌توانید انجام بدهید و تنظیمات مربوط به آن را انجام بدهید. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید.

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *