جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
شخصی‌سازی صفحه ورود در وردپرس

شخصی‌سازی صفحه ورود در وردپرس

تایم مطالعه: ۱۳ دقیقه
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۲/۲۶
فهرست مطالب

شخصی‌سازی صفحه ورود در وردپرس یکی از مواردی است که دارندگان سایت‌های اینترنتی و مدیران سایت‌های اینترنتی به دنبال آن هستند تا بتوانند صفحه ورود خود را به‌صورت کامل شخصی‌سازی کنند تا از حالت پیش‌فرض خارج شود و همچنین جذب و نگهداری کاربر را به همراه داشته باشد و شما با این کار می‌توانید فعال سازی عضویت و ورود در وردپرس را انجام بدهید.

سفارشی سازی صفحه ورود در وردپرس می‌تواند به شما این امکان را بدهد که شما از یک صفحه ورود جذاب برخوردار شوید و در لحظه ورود کاربران آنها متوجه شوند که با یک سایت قدرتمند و جذاب در ارتباط هستند. شما این کار را می‌توانید با استفاده از یک هفته انجام بدهید و رنگ‌بندی و سایر بخش‌های صفحه ورود خود را به‌صورت کامل شخصی‌سازی کنید پس برای این آموزش تا آخر همراه ما باشید.پس تا آخر مقاله شخصی‌سازی صفحه ورود در وردپرس با کافه وردپرس همراه باشید.

شخصی‌سازی صفحه ورود در وردپرس

همان‌طور که گفته شد شخصی‌سازی صفحه ورود در وردپرس با استفاده از افزونه انجام می‌شود و افزونه‌های که قصد معرفی آن را داریم LoginPress نام دارد و شما برای اینکه بتوانید سفارشی‌سازی صفحه ورود در وردپرس انجام بدهید این افزونه را می‌توانید به‌صورت رایگان از بخش مخزن وردپرس خود نصب و فعال‌سازی کنید.

در حال حاضر این افزونه بیش از ۱۰ هزار نصب فعال دارد و توانسته امتیاز ۴.۹ را در اختیار بگیرد که نشان‌دهنده محبوبیت و کارایی بالای این افزونه است پس برای استفاده از این افزونه آن را نصب و فعال‌سازی کنید تا در ادامه بخش‌های مختلف افزونه را مورد بررسی قرار بدهیم.

شما بعد از اینکه این افزونه را برای سفارشی سازی صفحه ورود در وردپرس نصب و فعال‌سازی کردید در بخش منوی پیشخوان وردپرس شما یک بخش جدید با عنوان LoginPress اضافه خواهد شد که با کلیک بر روی این گزینه شما وارد بخش تنظیمات افزونه خواهید شد که در بدو ورود از شما یک دسترسی و اجازه از شما می‌خواهد که با دادن اجازه شما از اطلاعیه‌ها و سایر تغییرات می‌توانید مطلع شوید.

صفحه خوشامدگویی لاگین پرس

بعد از اینکه شما دسترسی و یا عدم دسترسی را به این افزونه دادید وارد بخش تنظیمات کلی خواهید شد که در ادامه بخش‌های مختلف آن را مورد معرفی و بررسی قرار می‌دهیم.

غیر فعال کردن گرینه ریست سیستم

توصیه می‌کنم برای شما که آموزش وردپرس را ببینید تا تسلط بیشتری به سیستم مدیریت محتوا وردپرس داشته باشید.

Session Expire: اولین بخش مهم برای سفارشی سازی صفحه ورود در وردپرس گزینه است که شما با استفاده از این گزینه می‌توانید یک مدت‌زمان مانند یک دقیقه تعیین کنید تا بعد از گذشت این زمان کاربر به‌صورت خودکار از صفحه خارج خواهد شد.

Custom Password Fields: این بخش مربوط به رمز ورود است و شما می‌توانید که فیلد بخش رمز را تغییر بدهید و یا اینکه امکان ورود با استفاده از رمز عبور را برای سایت خود فعال کنید.

Login Order: این گزینه هم مربوط به امنیت ورود کاربران است و شما می‌توانید ورود با استفاده از نام کاربری و یا ایمیل و یا هر دو گزینه را برای سایت خود فعال کنید.

Reset Default Settings: ممکن است شما تغییراتی را به وجود آورده باشید که از آنها راضی نیستید و بخواهید آنها را به حالت اول برگردانید برای اینکه تمامی تغییرات به حالت پیش‌فرض تغییر کند باید روی این گزینه کلیک کنید.

در ادامه برای اینکه بتوانید از شخصی‌سازی صفحه ورود برخوردار شوید و از قالب‌های سفارشی‌سازی شده استفاده کنید باید وارد بخش LoginPress> Customizer شوید و در این بخش یک منو در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرد که می‌توانید قالب سفارش سازی شده خود را انتخاب و شخصی‌سازی کنید.

نمایش گزینه تغییر لوگو در بخش سفارشی سازی وردپرس

آموزش تغییر قالب صفحه ورود وردپرس

در ادامه سفارشی سازی صفحه ورود در وردپرس شما می‌توانید با مراجعه به قسمت Theme از میان تم‌های موجود تیم موردنظر خود را انتخاب کنید و قالب موردنظر خود را همان‌طور که در نظر دارید شخصی‌سازی کنید؛ اما نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که استفاده از تم‌ها در نسخه رایگان فقط یک عدد است و اگر می‌خواهید از سایرتم ها استفاده کنید باید نسخه کامل این افزونه را تهیه کنید.

آموزش تغییر لوگو صفحه ورود به وردپرس

اگر می‌خواهید که از لوگو در صفحه ورود به سایت خود استفاده کنید می‌توانید با مراجعه به بخش تغییر لوگو را از حالت پیش‌فرض خارج کرده و لوگوی مدنظر و مناسب خود را در صفحه ورود قرار بدهید.

تغییر لوگو صفحه ورود به وردپرس

در ادامه سفارشی سازی صفحه ورود در وردپرس شما در قدم اول باید لوگو خود را انتخاب کنید و سپس با استفاده از گزینه‌های logo width و logo height اندازه پهنای لوگو را تغییر بدهید و با استفاده از گزینه padding می‌توانید فاصله لوگو تا پایین صفحه را تغییر بدهید.

در مرحلهٔ بعدی شما با استفاده از بخش‌های logo URL و Logo hover title می‌توانید یک چادر برای لوگوی خود تعریف کنید تا در صورت کلیک بر روی لوگو به آدرس موردنظر کاربران هدایت شوند و همچنین می‌توانید یک عنوان برای لوگوی خود انتخاب کنید تا در صورت برخورد با موس نام لوگو پدیدار شود.

توصیه می‌کنم برای شما که وردپرس چیست را ببینید تا دقیقا بدانید این سیستم چیست و چگونه کار می‌کند.

آموزش سفارشی‌سازی فرم ورود وردپرس

شما می‌توانید با رفتن به بخش Customize Login Form فرم صفحه ورود خود را تغییر بدهید و همچنین اندازه رنگ و سایر بخش‌های فرم خود را می‌توانید به‌صورت کامل شخصی‌سازی کنید.

آموزش سفارشی‌سازی فرم ورود وردپرس

Form Width: در سفارشی سازی صفحه ورود در وردپرس این گزینه مربوط به پهنای فرم شما است.

Form Minimum Height: این گزینه مربوط به ارتفاع فرم است که می‌توانید آن را تغییر بدهید ‌

Input Text Field Width: اگر قصد دارید اندازه فیلدهای فرم خود را تغییر بدهید باید از این گزینه کمک بگیرید.

Form Padding: تعیین اندازه و فاصله بین المان‌های فرم با استفاده از این گزینه قابل انجام است.

Border (Example: 2px dotted black): شما برای تعیین بوردر برای فرم خود باید از این گزینه استفاده کنید.

Input Text Field Margin: شما با استفاده از این گزینه می‌توانید فاصله متن‌های داخل فرم را تعیین کنید.

Form Background Color: برای اینکه بتوانید رنگ پس‌زمینه فیلدهای فرم خود را تغییر بدهید می‌توانید از این گزینه کمک بگیرید.

Input Field Text Color: این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که رنگ متن‌هایی که درون فرم شما وارد می‌شود را تغییر بدهید و رنگ موردنظر را برای رنگ‌های داخل فرم انتخاب کنید.

Label Color: این گزینه، گزینه آخر است و شما با استفاده از این گزینه می‌توانید که رنگ مربوط به‌عنوان های فرم خود را تغییر بدهید و این بخش هم یکی دیگر از بخش های شخصی‌سازی صفحه ورود در وردپرس است.

آموزش تغییر تصویر پیش‌زمینه صفحه ورود به وردپرس

برای شخصی‌سازی صفحه ورود در وردپرس در قدم اول وارد بخش Background شوید تا بتوانید تصویر پیش‌زمینه صفحه ورود خود را تغییر بدهید. اگر شما می‌خواهید از رنگ برای پیش‌زمینه خود استفاده کنید باید تیک گزینه Display Background Image را بردارید و سپس از بیان رنگ‌های موجود یک رنگ را برای پس‌زمینه انتخاب کنید.

آموزش تغییر تصویر پیش‌زمینه صفحه ورود به وردپرس

اما اگر شما می‌خواهید از تصویر برای پس‌زمینه خود استفاده کنید باید چه گزینه را فعال کنید و سپس از میان عکس‌های موجود در افزونه و یا اینکه عکس موردنظر خود را می‌توانید آپلود کنید و سپس تنظیمات مربوط به آن را در همین بخش به‌راحتی می‌توانید انجام بدهیدو این بخش یکی از بخش های شخصی‌سازی صفحه ورود در وردپرس است.

آموزش تغییر فرم فراموشی رمز در وردپرس

در ادامه مقاله شخصی‌سازی صفحه ورود در وردپرس شما می‌توانید با مراجعه به بخش Customize Forget Form پس‌زمینه و تصویر مربوط به صفحه فراموشی رمز عبور را تغییر بدهید و شما در این قسمت فقط می‌توانید رنگ پس‌زمینه و تصویر پس‌زمینه را تغییر بدهیم و امکانات دیگری وجود ندارد.

آموزش تغییر رنگ دکمه ورود در وردپرس برای شخصی‌سازی صفحه ورود در وردپرس

یکی دیگر از بخش های سفارشی سازی صفحه ورود در وردپرس است که شما با رفتن به بخش Button Beauty می‌توانید که رنگ و حالت مربوط به دکمه ورود به وردپرس خود را تغییر بدهید وزن میان رنگ‌ها و حالت‌های موجود برای دکمه یکی را انتخاب کنید.

تغییر رنگ دکمه ورود در وردپرس

Button Color: شما می‌توانید انتخاب رنگ دکمه ورود در وردپرس را با استفاده از این گزینه انجام بدهید.

Button Border Color: انتخاب رنگ بوردر دکمه ورود در وردپرس با استفاده از این گزینه قابل انجام است.

Button Color (Hover): برای انتخاب رنگ هاور برای دکمه ورود به وردپرس باید از این بخش کمک بگیرید.

Button Border (Hover): اگر قصد انتخاب رنگ بوردر در حالت هاور برای دکمه ورود در وردپرس را دارید باید وارد این بخش شوید.

Button Box Shadow: شما از این گزینه برای رنگ سایه دکمه ورود وردپرس می‌توانید استفاده کنید.

Button Text Color: در آخرین گزینه برای انتخاب رنگ متن دکمه ورود در وردپرس باید از این گزینه استفاده کنید.

شاید برایتان سوال پیش بیاید که افزونه المنتور چیست چیست و چه کاری برای سایت ما انجام می‌دهد؟

آموزش سفارشی‌سازی پیغام خطای صفحه ورود وردپرس

یکی دیگر از بخش های مقاله شخصی‌سازی صفحه ورود در وردپرس این بخش است که شما می‌توانید با مراجعه به بخش Error Messages پیام‌هایی که به‌عنوان خطا به کاربران به نمایش در می‌آید را شخصی‌سازی کنید و متن دلخواه خود برای نمایش را وارد کنید و این بخش یکی از بخش های سفارشی سازی صفحه ورود در وردپرس است.

آموزش سفارشی‌سازی پیغام خطای صفحه ورود وردپرس

Incorrect Username Message: تعیین پیغام برای خطا در نام کاربری.

Incorrect Password Message: در این بخش پیغام خطا در رمز ورود به وردپرس را می‌توانید تغییر دهید.

Empty Username Message: این بخش برای پیغام خطا خالی بودن فیلد نام کاربری در وردپرس است.

Empty Password Message: این قسمت برای پیغام خطا خالی بودن فیلد رمز در وردپرس است.

Invalid Email Message: در این بخش می‌توانید پیغام خطا ایمیل نادرست در وردپرس را تغییر دهید.

Empty Email Message: این قسمت برای پیغام خطا ایمیل خالی در وردپرس است.

Username Already Exist Message: این بخش برای پیامی است که زمانی که کاربر تابه‌حال در سایت شما ثبت‌نام کرده است؛ اما قصد ثبت‌نام جدید را دارد است و شما می‌توانید پیام دلخواه خود را برای کاربران سایت وارد کنید.

Email Already Exist Message: اگر کاربری قصد ثبت‌نام با نام کاربری داشته باشد؛ اما اگر از قبل ایمیل او در سایت شما ثبت شده باشد می‌توانید از این بخش پیام را برای او ارسال کنید.

Forget Password Message: این پیام برای صفحه فراموشی رمز عبور است که در صورت اشتباه بودن نام کاربری یا رمز عبور می‌توانید این پیام را برای او ارسال کنید.

Login with Email Message: این پیغام برای خطا ورود با ایمیل در وردپرس است.

آموزش سفارشی‌سازی پیغام ورود در وردپرس

شما می‌توانید با مراجعه به بخش Welcome Messages در واقع یک سری پیام‌های اصلی برای ورود و خروج کاربران و همچنین عضویت و عدم عضویت آنها و به‌صورت کلی هر نوع پیامی که می‌تواند کاربر در سایت شما دریافت را تعیین کنید و همچنین رنگ پس‌زمینه فیلدهای این بخش هم در این بخش از سفارشی سازی صفحه ورود در وردپرس است.

آموزش سفارشی‌سازی پیغام ورود در وردپرس

آموزش سفارشی‌سازی فرم فوتر در صفحه ورود وردپرس

در ادامه مقاله شخصی‌سازی صفحه ورود در وردپرس شما می‌توانید با مراجعه به بخش Form Footer بخش پایین صفحه و پانوشت که شما فراموشی رمز عبور و بازگشت به سایت است را تغییر بدهید و سفارشی‌سازی کنید.

آموزش سفارشی‌سازی فرم فوتر در صفحه ورود وردپرس

Footer Text Display: شما با استفاده از این بخش می‌توانید نمایش دکمه نام‌نویسی و یا فراموشی رمز در صفحه ورود به وردپرس فعال کنید و در غیر این صورت غیرفعال کنید.

Lost Password Text: در این قسمت شما می‌توانید عنوان دلخواه خود را برای دکمه فراموشی رمز در وردپرس را تغییر دهید.

Select Text Decoration: شما با استفاده از این بخش هم می‌توانید Decoration خود را برای عنوان دکمه نام‌نویسی و فراموشی رمز در وردپرس را تغییر بدهید و شخصی‌سازی کنید.

Footer Text Color: به‌صورت کلی شما با استفاده از این بخش می‌توانید رنگ شخصی‌سازی خود را برای متن نام‌نویسی و فراموشی رمز در وردپرس را تغییر بدهید و سپس از قسمت Footer Background Color رنگ دلخواه برای پس‌زمینه این بخش را انتخاب کنید و با استفاده از Footer Text Hover Color هم می‌توانید رنگ متن در حالت فوتر و با استفاده از Text Font Size اندازه دلخواه برای متن این بخش را انتخاب کنید.

“Back to” Text Display: این بخش هم برای نمایش دکمه بازگشت به سایت و بخش فعال و یا غیرفعال‌کردن آن است و در صورت فعال‌بودن شما می‌توانید؛ مانند اتفاقی که برای عنوان گزینه‌های نام‌نویسی و فراموشی رمز انجام دادید رنگ متن، اندازه سایز متن، رنگ پس‌زمینه و سایر موارد را برای این گزینه انتخاب و شخصی‌سازی کنید.

Copyright Note: شما با استفاده از این بخش هم می‌توانید متن دلخواه خود را برای بخش کپی‌رایت انتخاب کنید.

Show some Love. Please help: شما با غیرفعال‌کردن این بخش هم می‌توانید متن کپی‌رایت افزونه و سازنده آن را که در حالت پیش‌فرض و از قبل در صفحه ورود وردپرس به‌نمایش‌درآمده است را مخفی کنید تا دیگر به نمایش در نیاید.

توصیه می‌کنم برای شما که دوره آموزش افزایش سرعت سایت بگذرانید تا بتوانید سرعت سایت خود را به بهترین شکل بالا ببرید.

آموزش تغییر استایل دلخواه برای شخصی‌سازی صفحه ورود در وردپرس

در ادامه شما با مراجعه به بخش Custom CSS/JS می‌توانید که استایل و شکل فرم ورود به وردپرس را تغییر و انتخاب کنید. شما در این بخش با دو قسمت کلی Customize CSS و Customize JS سروکار دارید که وظیفه این بخش‌ها به ترتیب استایل سفارشی و جاوا اسکریپت سفارشی است و می‌توانید در فرم صفحه ورود از آن‌ها استفاده کنید.

آموزش تغییر استایل دلخواه برای شخصی‌سازی صفحه ورود در وردپرس

بعدازاین که شما تمامی تغییرات مدنظر خود را برای شخصی‌سازی صفحه ورود در وردپرس وارد کردید و تغییرات شخصی‌سازی خود را انجام دادید باید روی گزینه انتشار کلیک کنید و زمانی که دکمه انتشار را بزنید مشاهده خواهید کرد که فرم صفحه ورود به سایت شما تغییر کرده است.

جمع‌بندی

شخصی‌سازی صفحه ورود در وردپرس یکی از مواردی است که می‌تواند سایت شما را جذاب‌تر نشان بدهد و همچنین روی جذب کاربران شما تأثیر دارد.همان‌طور که می‌دانید یکی از مهم‌ترین بخش‌های سایت در هنگام ورود کاربران صفحه ورود است اگر سایت شما از صفحه ورود جذابی برخوردار باشد و همچنین شما به آن اهمیت بدهید کاربران متوجه جذابیت و همچنین قدرت سایت شما خواهند شد و زمانی که شما به امنیت و همچنین راحتی آنها اهمیت بدهید کاربران از سایت شما تأثیر بسیار مثبتی دریافت می‌کنند.

امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان در مقاله سفارشی سازی صفحه ورود در وردپرس کمک کنیم در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *