جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
معرفی 14 افزونه های ضروری وردپرس

معرفی ۱۴ افزونه های ضروری وردپرس

تایم مطالعه: ۸ دقیقه
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۱/۱۷
فهرست مطالب

افزونه های ضروری وردپرس افزونه هایی هستند که باید از آن ها استفاده کنید و نصب افزونه وردپرس موضوعی است که باید آن را بلد باشید. شما اگر قصد دارید که سایتتان را از نظر سئو، امنیت و سرعت در بالاترین حد ممکن داشته باشید نیاز به افزونه‌هایی دارید که با استفاده از آنها این امر مهیا می‌شود. هرکدام از سایت‌های وردپرسی برای شروع کار خود نیاز به یکسری افزونه های ضروری وردپرس دارند تا با استفاده از آنها پرقدرت‌تر از همیشه به کار خود ادامه بدهند.

شاید بالای ۱۰۰۰ عدد افزونه تا به امروز برای وردپرس معرفی شده است ما قصد داریم چند نمونه از این افزونه‌ها را که افزونه های ضروری وردپرس هستند و کاربرد بسیار بالایی دارد را به شما معرفی کنیم البته که برای هر نوع سایت با هر زمینه کاری می‌تواند این افزونه‌ها متفاوت باشد.

افزونه های ضروری وردپرس

افزونه‌های زیادی در مخزن وردپرس وجود دارد اما چند پلاگین است که جزو پلاگین های ضروری وردپرس است و شما با نصب این افزونه‌ها کار خود را برای آماده‌تر کردن سایت راحت‌تر می‌کنید. در ادامه ما به ۶ پلاگین های ضروری وردپرس خواهیم پرداخت که کمک زیادی را به شما عزیزان خواهد کرد.

افزونه لایت اسپید کش

افزونه لایت اسپید کش

این افزونه از افزونه‌هایی است که دررابطه‌با سرعت سایت می‌تواند تأثیر مثبت بگذارد و جزو افزونه های ضروری وردپرس است. بعد از نصب افزونه در قسمت پیشخوان وردپرس یک بخش با نام Lite Speed Cache اضافه می‌شود. در این بخش شما می‌توانید تنظیمات موردنظر و شخصی‌سازی‌هایی را بر روی افزونه انجام دهید.

سعی کنید بعد از ورود به بخش تنظیمات افزونه بخشی با نام ارتقا خودکار را روشن کنید تا افزونه به‌صورت خودکار آپدیت بشود. در قدم بعدی وارد بخش کش شوید و تمام‌کش‌ها به‌غیراز موبایل را روشن کنید و در همان لحظه‌های ابتدایی متوجه افزایش سرعت سایت خود می‌شوید.

افزونه Yoast SEO Premium

افزونه Yoast SEO Premium

یکی از مسائل مهم که حتماً شما آن را می‌دانید که باید تمامی دارندگان سایت آن را رعایت کنند سئو سایت است. شما همیشه و در همه حال باید برای سئو سایت خود تلاش کنید یکی از روش‌های صحیح که بسیار تأثیر مثبتی نیز می‌گذرد بهینه‌سازی محتوای سایت است. برای اینکه بتوانید این کار را به‌درستی و به‌خوبی انجام دهید باید از این افزونه استفاده کنید که جزو افزونه های ضروری وردپرس است.

این افزونه به‌صورت کلی دارای دو نسخه رایگان و غیررایگان است که به شما پیشنهاد می‌کنیم برای استفاده از تمامی امکانات آن از نسخه غیر رایگان آن استفاده کنید. این افزونه به شما این امکان را می‌دهد تا بخش‌هایی از سایت که نیاز به سئو دارند را به شما معرفی کند و شما بتوانید آنها را مورد بررسی قرار بدهید. این افزونه را می‌توان به‌عنوان یکی از افزونه‌های قدرتمند و محبوب در دنیای وردپرس معرفی کرد.

افزونه ورود و عضویت کاربران

اولین صحنه‌ای که کاربر بعد از انتخاب سایت شما با آن مواجه می‌شود در واقع صفحه ورود به سایت است و این صفحه به‌خاطر این مهم است که شما باید در آن از جذابیت‌های بالایی استفاده کنید تا کاربر جذب سایت شما بشود. شما برای این بخش می‌توانید از افزونه‌های ورود کاربر استفاده کنید که تعداد آنها زیاد است ولی از پلاگین های ضروری وردپرس است و بسته به نوع سلیقه می‌توانید یکی از آنها را نصب و فعال‌سازی کنید و از صفحات ورود پیش‌فرض وردپرس دیگر استفاده نکنید.

افزونه All In One WordPress Security

افزونه All In One WordPress Security

این افزونه نیز یکی دیگر از کارآمدترین افزونه‌ها است که دارای نصب زیادی است و بین کاربران محبوب است و به همین علت جزو افزونه های ضروری وردپرس است. کار با آن بسیار راحت است زیرا تنظیمات خاصی را ندارد ولی می‌تواند تأثیر مثبتی در سایت شما بگذارد. این افزونه دررابطه‌با امنیت سایت شما می‌باشد و جزو افزونه های ضروری وردپرس است. بعد از نصب آن در قسمت پیشخوان وردپرس یک بخش با نام امنیت کامل وردپرس به بخش‌های شما اضافه می‌شود.

تنظیمات این افزونه به‌صورت فارسی است و کار زیاد سختی را ندارد اما شما باید در بخش تنظیمات تیک گزینه پاک‌کردن فرآورده‌ها را فعال کنید. حداکثر تعداد ورود برای کاربر را در صورت اشتباه واردکردن اطلاعات روی ۱۰ بار قرار دهید و تیک گزینه اول یعنی به‌کارگیری ویژگی بازداری از ورود را بزنید. گزینه نمایش خطای عمومی را نیز فعال کنید و در آخر برای اعمال تغییرات انجام شده روی گزینه ذخیره تنظیمات کلیک کنید.

این افزونه با ویژگی‌ها و تنظیمات خاصی که دارد می‌تواند امنیت سایت شما را تا ۱۰ برابر بیشتر کند.

افزونه Google Analytics

کار این افزونه این است که آمار سایت شما را به شما به نمایش دربیاورد و یکسری اطلاعات خاص را می‌توانید در مورد آمار سایت مورد بررسی قرار دهید پس از جمله افزونه های ضروری وردپرس است. شما بعد از نصب و فعال سازی این افزونه گزینه مربوط به تنظیمات آن را در پیشخوان وردپرس خود خواهید داشت.کار با این افزونه بسیار راحت است و نیاز نیست کار خاصی را انجام دهید و با یکی دو بار زیر و رو کردن تنظیمات آن به تمام بخش‌های آن می‌توانید دسترسی کامل داشته باشید.

افزونه ووکامرس

افزونه ووکامرس (پلاگین های ضروری وردپرس)

افزونه ووکامرس نیز از جمله افزونه‌هایی است که برای شما می‌تواند کاربرد زیادی داشته باشد و صدرصد جزو افزونه های ضروری وردپرس است. اما کار با آن کمی سخت است و شما برای یادگرفتن این افزونه نیاز دارید که در فضای گوگل به یکسری آموزش‌ها بپردازید با سرچ کردن کلمه آموزش افزونه ووکامرس می‌توانید اطلاعات و آموزش‌های مربوط به آن را در دسترس خود داشته باشید.

افزونه Akismet

افزونه Akismet (افزونه های ضروری وردپرس)

کار اصلی این افزونه این است که باعث می‌شود شما دیگر با کامنت‌های اسپم برخورد نکنید پس خودتان هم متوجه اهمیت این افزونه که از جمله افزونه های ضروری وردپرس است شدید. اگر سایت شما از جمله سایت‌هایی است که دارای کامنت‌های جفنگ می‌باشد این افزونه می‌تواند برای شما مناسب باشد و میتوانید این افزونه از افزونه های ضروری وردپرس را نصب کنید. این افزونه به‌صورت هوشمند در فضای وردپرس شما وجود دارد و برای استفاده از آن کافی است تا فقط آن را فعال کنید.

امنیت فضای وردپرس دارای اهمیت بسیار زیادی است پس شما با استفاده از این افزونه می‌توانید امنیت سایت خود را در بالاترین حد ممکن داشته باشید. این افزونه یکی از قدیمی‌ترین افزونه‌ها است که در مخزن وردپرس شما نیز موجود است به همین دلیل جزو افزونه های ضروری وردپرس است. اگر شما دارای یک سایت با بازدید بالا هستید می‌تواند کامنت‌های اسپم سایت شما را با مشکل مواجه کند. برای حل این مشکل می‌توانید از این افزونه استفاده کنید.

افزونه WP Forms

این افزونه یکی از افزونه‌های محبوب و همچنین معروف در وردپرس می‌باشد که دارای بیش از ۴ میلیون نصب فعال است شما با استفاده از آن می‌توانید فرم‌های تماس مختلفی را طراحی کنید و شما در هر حوزه کاری که سایت دارید نیاز دارید که با مشتریان و کاربران سایت خود تعامل و ارتباط داشته باشید که یکی از روش‌های ارتباط با آنها داشتن راه تماس با شما می‌باشد و بهترین روش برای اینکه این ارتباط را حفظ کنید استفاده از این افزونه می‌باشد.

شما به‌راحتی با استفاده از این افزونه می‌توانید که فرم‌های مختلف برای ارتباط با ایمیل، فرم پرداخت و همچنین فرم تماس را به‌راحتی در کمتر از چند دقیقه می‌توانید طراحی کنید و در سایت خود قرار بدهید و کار با این افزونه بسیار راحت است ولی اگر می‌خواهید که از امکانات کامل آن استفاده کنید می‌توانید نسخه غیر رایگان آن را خریداری کنید.

افزونه Mailchip

شما با استفاده از این افزونه می‌توانید که خبرنامه‌های جذاب را در وردپرس ارسال کنید و در حال حاضر این افزونه محبوب دارای بیش از دو میلیون نصب فعال می‌باشد. این افزونه باقابلیت‌های خاص خود می‌تواند که به ایمیل‌های کاربران سایت شما دسترسی داشته باشد و ایمیل‌های کاربران را دریافت کند و خبرنامه‌های شما را در اختیار کاربران قرار دهد.

افزونه W3 Total Cache

این افزونه یکی از افزونه‌هایی است که بسیار موردتوجه دارندگان سایت‌های اینترنتی قرار گرفته است و آن را یکی از افزونه‌های ضروری می‌دانند. وظیفه کلی این افزونه بهبود بهینه‌سازی سایت است و دارای بیش از ۱ میلیون نصب فعال است. این افزونه باقابلیت‌های خاص خود باعث می‌شود که یکپارچگی شبکه تحویل محتوا بهبود ببخشد و همچنین زمان بارگیری محتوا را کاهش می‌دهد.

افزونه UpdraftPlus

این افزونه وظیفه دارد تا پشتیبان‌گیری و بازیابی را به‌آسانی انجام بدهد و بیش از ۳ میلیون نصب فعال دارد. پشتیبان‌گیری خودکار با استفاده از افزونه انجام می‌شود و فایل هارا ذخیره می‌کند تا در صورت بروز مشکل بتوانید به‌راحتی سایت خود را برگردانید. این افزونه دارای دو نسخه رایگان و غیر رایگان است که شما برای استفاده از تمامی امکانات آن می‌توانید که نسخه غیر رایگان آن را خریداری و نصب کنید‌

افزونه WP Rocket

این افزونه یکی دیگر از افزونه‌های ضروری در وردپرس است که وظیفه اصلی آن افزایش سرعت در سایت شما است که با اقداماتی مثل کش کردن صفحات، فشرده‌سازی فایل‌ها، بارگذاری به‌موقع تصاویر و دارابودن قابلیت Lazy load امکانات کلی این افزونه است. متأسفانه این افزونه نسخه رایگان ندارد و فقط به‌صورت پولی عرضه شده است.

افزونه Sucuri

حوزه کاری این افزونه افزایش سرعت سایت شما است که دارای بیش از ۸۰۰ هزار نصب فعال است که استفاده از این افزونه را ضروری می‌کند. این افزونه باقابلیت‌های خاص خود می‌توانید که از حملات DDoS، تهدیدات بدافزار، حملات XSS و سایر حملات جلوگیری کند. شما به‌راحتی می‌توانید این افزونه را از مخزن وردپرس خود نصب و فعال‌سازی کنید.

افزونه learnpress

یکی از روش‌های کسب درآمد از طریق سایت‌های اینترنتی برگزاری کلاس‌های آنلاین و فروش دوره‌های آموزشی است. یکی از روش‌هایی که به‌راحتی می‌توانید از طریق آن فروش دوره‌های خود را انجام بدهید استفاده از این افزونه است. این افزونه دارای بیش از صدهزار نصب فعال است و در مخزن وردپرس شما به‌صورت رایگان وجود دارد و شما با استفاده از این افزونه به‌راحتی می‌توانید فروش دوره‌ها و همچنین کلاس‌های آموزشی خود را راه‌اندازی کنید.

جمع‌بندی

پیشرفت در فضای وردپرس نیازمند تلاش شما است و تلاش شما با استفاده از افزونه های ضروری وردپرس می‌تواند تأثیر مثبت زیادی در سایت بگذارد. شما همواره برای سئو سایت باید تلاش کنید و اگر این کار را به‌صورت دستی انجام دهید بسیار زمان بر و سخت می‌باشد و شما نیازمند استفاده از این پلاگین های ضروری وردپرس هستید. ما سعی کردیم که تعدادی از افزونه‌هایی که کارایی بسیار بالایی دارند و هر کس نیاز دارد که در سایت خود از آنها استفاده کند را به شما معرفی کنیم. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت داشتن مشکل و یا نظر می‌توانید در قسمت نظرات با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید.

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *