جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
راهنمای خرید قالب وردپرس با چند نکته کلیدی!

راهنمای خرید قالب وردپرس با چند نکته کلیدی!

تایم مطالعه: ۱۳ دقیقه
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
فهرست مطالب

راهنمای خرید قالب وردپرس یکی از کارهایی است که می‌تواند به شما کمک کند شما با درنظرداشتن تمامی نکات مثبت یک قالب خوب قالب و پوسته خود را خریداری کنید. راهنمای خرید پوسته وردپرس زمانی به کار شما می‌آید که از میان هزاران قالب رایگان و پولی شما نمی‌توانید تصمیم درست را بگیرید حتی اگر به سراغ خرید قالب‌های پولی بروید باید بدانید که بهترین آن‌ها باتوجه‌به بودجه شما کدام است پس در این مقاله تمامی نکات مربوط به راهنمای خرید theme وردپرس در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم تا شما باتوجه‌به این نکات به سراغ خرید قالب برای سایت خود بروید.پس تا آخر مقاله راهنمای خرید پوسته وردپرس با کافه وردپرس همراه باشید.

چرا باید راهنمای خرید قالب وردپرس را مطالعه کنیم؟

چرا باید راهنمای خرید قالب وردپرس را مطالعه کنیم؟

چرا باید راهنمای خرید theme وردپرس را مطالعه کنیم؟ راهنمای خرید قالب وردپرس زمانی اهمیت پیدا میکند که بدانید قالب سایت شما در واقع نشان‌دهنده زیبایی و ظاهر سایت شما است که باتوجه‌به حوزه کاری شما می‌تواند فروش و انجام خدمات شما را چندین برابر کند و شما در هر حوزه کاری که فعالیت دارید باید بدانید که قلب شما با کار شما هماهنگی داشته باشد تا کاربر در نگاه اول متوجه شود که می‌تواند نیازهای خود را با سایت شما از بین ببرد.

اگر بخواهیم یک مثال بزنیم تا شما کامل متوجه شوید می‌توانید به این موضوع اشاره کنیم که اگر شما در حوزه کاری خبرنگاری در حال فعالیت است و روزانه مقالات زیادی را در سایت خود انتشار می‌دهید باید از یک قالب استفاده کنید که کاربران در خواندن مقالات راحت باشند و اذیت نشوند و خوانایی راحت و خوب مهم‌ترین اصل برای سایت شما است.

همچنین در این میان قالب‌های وجود دارد که باتوجه‌به کدنویسی‌هایی که دارند می‌توانند برای سایت شما مشکل‌ساز شوند و با سایر افزونه و پلاگین‌ها سازگاری خوبی نداشته باشد که در نتیجه باعث می‌شود شما می‌توانید از افزونه موردنظر خود استفاده کنید و اگر از آن استفاده کنید سایت شما را دچار اختلال می‌کند.

اگر که نمی‌دانید قالب وردپرس چیست و چه عملکردی را در سیستم مدیریت محتوا وردپرس دارد حتما مقاله مورد نظر را مطالعه کنید.

اگر شما به موضوع سازگاری قالب سایت دقت نکنید در نتیجه باید به متخصصان و برنامه‌نویسان پولی را پرداخت کنید تا بتوانند قالب شما را با سایر ویژگی‌هایی که می‌خواهید هماهنگ کند و کدنویسی آن را تغییر بدهند و یکی دیگر از نکات مهمی که در اینجا باید به آن اشاره کنیم حجم قالب مدنظر شماست که می‌توانید روی سرعت بارگذاری محتوا و همچنین سرعت سایت شما تأثیرگذار باشد پس باید از قالب‌های استفاده کنید که سرعت سایت شما را چنان نکند زیرا گوگل به سایت‌هایی که سرعت کمی دارند به‌خوبی نمی‌دهد و داشتن سرعت خوب یکی از اولویت‌های گوگل برای دادن رتبه است.

در نتیجه می‌توانیم بگوییم که قالب سایت شما در واقع ظاهر سایت شما است و هر چیزی که دارای ظاهر خوبی است نشان‌دهنده محتوای برتر است و کاربران به دنبال محتوایی می‌روند که برای آنها در نگاه اول جذاب باشد. سایت داریم در ادامه مقاله به شما نکاتی را ببین که باتوجه‌به آنها می‌توانید بهترین قالب را در حوزه فعالیت خود در اختیار داشته باشید و اگر به دنبال خرید قالب و یا اینکه به دنبال تعویض قالب سایت خود هستید حتماً به این نکات توجه کنید و قالب خود را باتوجه‌به ویژگی‌هایی که اشاره می‌کنیم خریداری کنید. در ادامه به ۸ مورد برای راهنمای خرید theme وردپرس به شما عزیزان خواهیم گفت.

۱. برای خرید قالب سایت سخت‌گیر باشید!

راهنمای خرید قالب وردپرس می‌تواند راهنمای خوبی باشد زیرا مطمئناً اگر شما به سراغ خرید قالب سایت رفته باشید می‌دانید که در هنگام خرید قالب سایت می‌توانید با تعدادی قالب روی که دارای رنگ‌های فراوان هستند و به‌نوعی کاربران و دارندگان سایت‌های اینترنتی را جذب می‌کنند و شما نباید به‌ظاهر بسنده کنید و باتوجه‌به ابزارهایی که قالب مدنظر شما دارد که خرید خود را انجام بدهید البته در این میان تمامی ابزارها و شما نیاز ندارید پس قالب‌هایی که باتوجه‌به ابزارآلات زیاد خود تبلیغات گسترده انجام می‌دهند را همیشه در نظر نداشته باشید زیرا شما به همه آنها نیاز ندارید و به یک سری ابزار ضروری نیاز دارید.

شما در قدم اول ابتدا باید به سراغ خرید قالبی بروید که بتواند شما را به اهدافتان نزدیک‌تر کند و باتوجه‌به پیچیدگی‌هایی که دارد کاربران را از سایت شما دور نکند پس راحتی کاربران سایت یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک قالب خوب است که شما باید در نظر داشته باشید که کاربرانتان نباید برای اینکه به سراغ محصولات و یا خدمات شما به روند مسیر سختی را طی کنند و شما زمانی کاربر را می‌توانید جذب سایت خود کنید که از هر نظر به فکر باشید پس راحتی کاربر و سادگی قالب می‌تواند یکی از ویژگی‌های قالب خوب باشد که برای کاربران نیز اهمیت دارد.

در نتیجه می‌توانیم بگوییم که شما در هنگام انتخاب قالب سایت خود نباید به ابزارآلات و رنگ و جذابیت آن بسنده کنید و باتوجه‌به حوزه فعالیت خود باید قالب را انتخاب کنید که بتواند شما را در رسیدن به اهداف خود و همچنین در رسیدن به اهداف کاربران تمامی ویژگی‌های مثبت را داشته باشد تا کاربران به‌راحتی و با جستجویی ساده به محصول موردنظر و یا به مقاله موردنظر و در کل به محتوای موردنظر خود به‌سادگی برسند.

توصیه می‌کنم برای شما که آموزش وردپرس را ببینید تا تسلط بیشتری به سیستم مدیریت محتوا وردپرس داشته باشید.

۲. قالب Responsive انتخاب کنید.

2. قالب Responsive انتخاب کنید.

در ادامه راهنمای خرید پوسته وردپرس باید بگوییم که بحث اندازه و بحث اینکه قالب شما بتواند واکنش‌گرا باشد یکی از موضوعات مهم برای گوگل و همچنین برای راحتی کاربران شما است و این‌چنین قالب‌ها اندازه ثابتی در کدنویسی خود ندارند و باتوجه‌به دستگاهی که کاربر با آن وارد سایت شما می‌شود تمامی بخش‌های مختلف سایت شما برای آن به‌صورت استاندارد قابل نمایش است و فرقی نمی‌کند کار با ویندوز وارد سایت شما بشود و یا اینکه با موبایل خود وارد سایت شما بشود پس به این موضوع دقت کنید که قالب سایت شما واکنش‌گرا باشد.

راهنمای خرید پوسته وردپرس کمک زیادی به شما میکند زیرا همان‌طور که می‌دانیم امروزه اکثر افراد از طریق موبایل خود وارد سایت‌ها می‌شوند و می‌توان گفت بالای ۵۰ درصد از ترافیک سایت‌ها باتوجه‌به دستگاه‌های مدرن و موبایل است و شما باید بدانید که به این کاربران باید اهمیت ویژه قابل بشوید و همچنین گوگل رتبه‌های سایت‌ها را برای سایت‌هایی که برای کاربران خود که با موبایل وارد می‌شوند و اهمیت قائل است در رتبه‌های بالاتر قرار می‌دهد پس این موضوع که واکنش‌گرا است برای گوگل نیز اهمیت دارد و قالب سایت شما باید حتماً از این ویژگی برخوردار باشد.

البته زمانی که شما غالب خود را از طریق فروشگاه‌های معتبر خریداری می‌کنید تمامی آنها این ویژگی را به‌صورت پیش‌فرض دارند اما اگر قالب خود را به‌صورت رایگان و یا از سایر سایت‌ها خریداری می‌کنید مطمئن شوید که این ویژگی را دارد.

راهنمای خرید پوسته وردپرس: تست ریسپانسیو سایت

شما برای این که مطمئن شوید قالب شما Responsive است می‌توانید وارد سایت موبایل فرندلی شوید و از طریق آن تست قالب روی موبایل را انجام بدهید و حتی می‌توانید در موبایل خود وارد این نرم‌افزار بشوید و قالب خود را روی تلفن همراه مشاهده کنید و سپس آن را خریداری کنید.

تست ریپانسیو بودن سایت برای موبایل

البته شما باید به یک موضوع دیگر هم دقت کنید و آن هم هشدارهای این نرم‌افزار است و شاید شما آنها را نادیده بگیرید اما همین چیزهای جزئی شاید بتواند برای شما مشکل‌ساز بشود و شما به تمام اخطارها و هشدارهای این نرم‌افزار سعی کنید دقت کنید و آنها را رفع کنید. در ادامه به یکی دیگر از موارد راهنمای خرید theme وردپرس می‌پردازیم.

۳. راهنمای خرید قالب وردپرس: سازگاری با تمام مرورگرها

3. راهنمای خرید قالب وردپرس سازگاری با تمام مرورگرها

راهنمای خرید قالب وردپرس تمام نیاز های شما را برای انتخاب قالب از بین میبرد و شما باید به این موضوع دقت کنید که کاربران شما از تمام مرورگرها شاید استفاده کنند و باید بدانید که غالب شما با تمام مرورگرها سازگاری کامل دارد تا تمام کاربران خود را در اختیار داشته باشید و به دلیل اینکه قالب سایت شما سازگار نیست کاربران سایت خود را از دست ندهید. این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که کسانی که دارنده سایت‌های اینترنتی هستند تمامی بخش‌های سایت خود را باتوجه‌به سایر مرورگرها تست و بررسی می‌کند و با تمام ابزارآلات قالب سایت خود را بررسی می‌کنند تا مشکلی برای آن پیش نیاید.

حتی در بعضی از مواقع شرکت‌ها و سایت‌های قالب‌ها را به‌صورت معتبر به شما ارائه می‌دهند ذکر می‌کنند که غالباً کدام یک از مرورگرها سازگاری دارد و با کدام یک از مرورگرها سازگاری ندارد اما شما به همین موضوع بسنده نکنید و به سراغ تست قالب از طریق سایر مرورگرها بروید و مطمئن شوید که با تمامی مرورگر را وارد سایت شده‌اید و برای قالب مشکلی پیش نیامده است.

اگر که نمی‌دانید افزونه وردپرس چیست و چه عملکردی را در سیستم مدیریت محتوا وردپرس دارد حتما مقاله مورد نظر را مطالعه کنید.

۴. سازگاری پوسته با پلاگین‌ها

4. سازگاری پوسته با پلاگین‌ها

شما برای اضافه‌کردن امکانات و ویژگی‌های خوب به سایت نیاز دارید که از پلاگین‌ها و افزونه‌ها استفاده کنید و امروزه در دنیای وردپرس پلاگین‌های مختلف زیادی وجود دارد که اگر بخواهیم بهترین و الزامی‌ترین آن‌ها را نام ببریم می‌توانیم به  Gravity Forms ،Yoast SEO ،W3 Total Cache اشاره کنیم. شما باید مطمئن شوید که قالب سایت شما با تمام پلاگین‌هایی که لازم دارید سازگاری داشته باشد و برای اطمینان می‌توانید از شرکت ارائه‌دهنده قالب و یا از سایر خریداران سؤال کنید. سازگاری با پلاگین‌ها یکی از موارد راهنمای خرید theme وردپرس است.

۵. پشتیبانی و ترجمه به زبان فارسی

5. پشتیبانی و ترجمه به زبان فارسی

امروزه سایت‌های زیادی وجود دارند که دیگر به زبان انگلیسی نیستند و حتی شاید شما قصد دارد که سایت فارسی‌زبان خود را راه‌اندازی کنید پس باید مطمئن شوید که قالب مدنظر شما بتواند از زبان فارسی پشتیبانی کند و همچنین قابلیت ترجمه به زبان فارسی باشد و بتواند از افزونه‌ها و پلاگین‌های فارسی نیز پشتیبانی کند تا شما به مشکل نخورید. به‌صورت کلی شما می‌توانید که قالب فارسی را خریداری کنید که امروزه شرکت‌های فارسی‌زبان معتبری در این زمینه فعالیت دارند.

۶. قابلیت صفحه سازی

6. قابلیت صفحه سازی

صفحه ساز همان پلاگین‌ها هستند که به شما این اجازه را می‌دهند که بتوانید با یک قابلیت آسان و رابط کاربری Drog And Drop ساخت صفحات خود را انجام بدهید. در برخی از قالب‌های این قابلیت صفحه سازی و صفحه سازها به‌صورت کلی وجود دارند اما در برخی از قالب‌ها این صفحه سازها توسط توسعه‌دهنده‌ها و سازنده‌های قالب قابل‌استفاده است.

در نتیجه شما در زمان انتخاب قالب خود باید این موضوع را در نظر داشته باشید که با صفحه سازهای زیاد و معتبر سازگاری کامل دارد تا اگر زمانی شما غالب خود را عوض کردید به‌هم‌ریختگی صفحات به شما به وجود نیاید. نکته قابل اهمیت این است که شما می‌توانید این صفحه سازها را به‌صورت جداگانه نیز خریداری کنید امروز شرکت‌های زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند و شما با داشتن اطلاعات خوب در این زمینه می‌توانید صفحه سازهای مناسب و تأثیرگذار برای سایت خود نیز بخرید.

۷. راهنمای خرید پوسته وردپرس: سئو دوستانه باشد!

7. راهنمای خرید پوسته وردپرس سئو دوستانه باشد!

همان‌طور که شما می‌دانید داشتن یک قالب مناسب می‌تواند روی سئو سایت شما هم تأثیر مثبت بگذارد و بالعکس این موضوع هم می‌تواند اتفاق بیفتد و همچنین کدهای HTML نیز می‌تواند قابلیت تأثیر منفی از طریق قالب بر روی سایت شما را داشته باشد پس به این موضوع هم دقت کنید.

اگر شما معتادی باشید حقیقتاً در زمینه این کدها اطلاعاتی را ندارید پس از طریق شرکت ارائه‌دهنده قالب می‌توانید این تضمین را بگیرید که قالب سایت شما برای سئو بهینه‌سازی‌شده است. شما برای اینکه تمامی خطاهای قالب مدنظر خود را از طریق کد را بررسی کنید می‌توانید از طریق سایت زیر این کار را انجام بدهید و این سایت می‌تواند تمامی خط‌ها را به شما بدهد اما این موضوع را باید بگوییم که تمامی خطاهایی که می‌دهد حقیقت رفتن اجباری و ضروری نیست و شما با بررسی‌هایی که انجام می‌دهید می‌توانید تمامی خطاهایی که نیاز دارید رفت شود را رفع کنید.

اگر که قصد دارید به نصب قالب وردپرس بپردازید توصیه می‌کنم حتما مقاله مورد نظر را مطالعه کنید تا بتوانید نصب پوسته وردپرس را انجام دهید.

۸. بررسی نظرات کاربران خریدار

8. بررسی نظرات کاربران خریدار

آخرین مورد از راهنمای خرید theme وردپرس بررسی نظرات کاربران خریدار است. یکی دیگر از راه‌هایی که می‌تواند در انتخاب قالب و خرید قالب به شما کمک کند بررسی نظرات کسانی است که قالب را خریداری کردند و عموماً شما باید به دنبال نظرات افراد واقعی باشید و تبلیغات را مشاهده نکنید. برای مثال یکی از بخش‌هایی که می‌تواند روی نظرات کاربران در مورد قالب تأثیرگذار باشد امتیازدهی از طریق ستاره است که شما می‌توانید مشاهده کنید قالب موردنظر شما چند ستاره از طریق کاربران را دریافت کرده است.

شما باید تمامی نظرات خوب و بد را به‌صورت واقعی و واقع‌بینانه بررسی کنید زیرا ممکن است تا نظرات بد توسط سایت‌های رقیب باشد پس شما باید ابتدا تحقیقات خود را کامل کنید و فقط با نظر کاربران و خریداران جلو نروید.

توصیه مهم

راهنمای خرید theme وردپرس باعث می‌شود انتخاب قالب برای شما راحت شود و همان‌طور که اشاره شد امروز قالب‌های بسیار زیادی به‌صورت رایگان و غیر رایگان وجود دارد که کار را برای انتخاب سخت می‌کنند و شما با داشتن اطلاعات کافی و مفید می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید به همان‌طور که گفته شد یکی از ویژگی‌های عالی و فوق‌العاده برای یک قالب داشتن پشتیبانی سریع و کامل از اما اگر شما از قالب‌های رایگان استفاده کنید پشتیبانی و به‌روزرسانی را به‌صورت تضمینی و ۱۰۰ درصدی در اختیار ندارید.

در ادامه سعی داریم که به شما چند قالب معتبر را معرفی کنیم تا شما متوجه شوید که منظور من از قالب معتبر چیست و باید بدانید که اغلب شرکت‌های ارائه‌دهنده قالب‌های وردپرس به‌صورت همیشگی پشتیبانی و به‌روزرسانی شما را به عهده می‌گیرند و از این بابت می‌تواند خیال شما راحت باشد و برخی از شرکت‌ها هم به‌صورت یک‌ساله و چندین ماه پشتیبانی و به‌روزرسانی را به شما تضمین می‌دهند. بعد از اینکه با ۸ نکته از راهنمای خرید theme وردپرس آشنا شدید به سراغ نصب قالب وردپرس می‌رویم.

  • قالب Astra
  • قالب Divi
  • Themify
  • StudioPress
  • قالب فلت سام
  • قالب جنه

توصیه می‌کنم برای شما که وردپرس چیست را ببینید تا دقیقا بدانید این سیستم چیست و چگونه کار می‌کند.

آموزش نصب قالب وردپرس

تا به اینجای کار شما را با راهنمای خرید theme وردپرس سایت راهنمایی کردیم اما در ادامه بنا را بر این می‌گذاریم که شما قالب مدنظر خود را انتخاب کردید و می‌خواهیم به شما آموزش بدهیم که چگونه می‌توانید قالب خریداری کرده خود را نصب کنید. به‌صورت کلی نصب قالب وردپرس کار سختی نیست و شما ابتدا باید فایل قالب را به‌صورت زیپ دانلود کنید و در روی کامپیوتر خود ذخیره کنید و بعد از آن وارد وردپرس خود شوید و وارد بخش داشبوردها و سپس وارد مسیرتم یا همان قالب‌ها بشوید.

Appearance » Themes

بخش اول نصب قالب وردپرس

شما بعد از اینکه وارد این قسمت شده یک پنجره برای شما باز می‌شود که شما می‌توانید روی گزینه افزودن قالب جدید کلیک کنید در این بخش شما حتی می‌توانید با جستجوی ساده قالب‌های رایگان را نیز مشاهده کنید اما بنا را بر این موضوع می‌گذاریم که شما یک قالب را خریداری کرده‌اید و روی گزینه آپلود قالب باید کلیک کنید.

آپلود قالب مورد نظر برای نصب

در ادامه بعد از اینکه شما روی گزینه آپلود فایل کلیک کردید می‌توانید در این بخش فایل موردنظر خود را از طریق کامپیوتر که قبلاً دانلود کردید بارگذاری کنید و روی گزینه Install now یا همان نصب کلیک کنید.

نصب پوسته وردپرس در چند دقیقه

بعد از اینکه دکمه نصب بازدید تمامی کارهای بارگذاری و نمایش قالب روی سایت به‌صورت خودکار انجام می‌شود و شما در نهایت می‌توانید پیام موفقیت‌آمیز بودن کار خود را مشاهده کنید.

پیام موفقیت آمیز بودن نصب پوسته وردپرس

اما اگر شما نمی‌خواهید چه قالبی مدنظر و خریداری شده جدید را به‌سرعت و در همان لحظه روی سایت خود بارگذاری کنید و به نمایش دربیاید می‌توانید روی پیش‌نمایش کلیک کنید و به‌صورت کلی یک ظاهر کلی از قالب خود را مشاهده کنید و هر زمان که خواستید مجدد می‌توانید قالب خریداری شده خود را روی سایت خود بارگذاری و به اجرا در بیاورید.

جمع‌بندی

راهنمای خرید قالب وردپرس یکی از موضوعاتی است که به شما کمک می‌کند شما قالب سایت خود را با داشتن اطلاعات کافی و مفید انجام بدهید و ازآنجایی‌که قالب سایت شما نشان‌دهنده ظاهر و به‌صورت کلی جذابیت سایت شما از این موضوع و انتخاب قالب سایت بسیار اهمیت دارد.

شما با رعایت نکته‌هایی که گفته شد و عمل به مراحلی راهنمای خرید theme وردپرس گفته شد می‌توانید یک قالب مناسب با حوزه فعالیت خود بخری زیر کاربران زمانی که وارد سایت شما می‌شوند ابتدا قالب سایت شما را مشاهده می‌کنند و اگرچه از به‌ظاهر سایت شما نشوند به مشکل برمی‌خورید امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم در صورت وجود مشکل و یا نظر می‌توانید در بخش نظرات سایت کافه وردپرس با ما در ارتباط باشید.

پیروز و سربلند باشید.

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *