صفحه سفید مرگ وردپرس چیست و چگونه آن را رفع کنیم؟

صفحه سفید مرگ وردپرس چیست و چگونه آن را رفع کنیم؟

فهرست مطالب

صفحه سفید مرگ وردپرس چیست؟ چگونه این خطا را برطرف کنیم؟ کی از رایج‌ترین مشکلاتی که برای سایت‌های وردپرسی پیش می‌آید این است که با صفحه سفید مرگ وردپرس روبه‌رو می‌شوند. در این مشکل کاربر با یک صفحه تماماً سفید بدون هیچ‌گونه محتوایی روبه‌رو می‌شود.

این خطا یکی از رایج‌ترین خطاها است و جزو خطاهای رایج در وردپرس است که قبلا درباره آن با هم دیگر صحبت کردیم. پس اگر شما هم با خطا صفحه سفید مرگ وردپرس مواجه شدید و می‌خواهید آن را رفع کنید تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

فهرست مطالب

منظور از صفحه سفید مرگ وردپرس چیست؟

منظور از صفحه سفید مرگ وردپرس چیست؟

صفحه سفید مرگ وردپرس زمانی رخ می‌دهد که کاربر با یک صفحه کاملاً سفید مواجه می‌شود. وقتی کاربر با این خطا مواجه می‌شود در واقع با یک خطا مواجه می‌شود مانند خطای HTTP 500. همچنین در مرورگر فایرفاکس خطای سفید صفحه نیز به‌صورت یک صفحه کاملاً سفید نشان داده می‌شود.

خطای 503 یا صفحه سفید مرگ وردپرس در سایت

دلیل این خطاها که دلایل مختلفی مانند کد پی اچ پی، محدودیت حافظه و یا وجود یک افزونه خراب است. این مشکل به هر دلیل که باشد قابل‌حل است که ما در این مقاله آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید مشکل را به‌راحتی حل کنید.

چگونه می‌توانیم مشکل صفحه سفید را حل کنیم؟

راه‌حل اول: افزونه‌های وردپرس را غیرفعال کنید.

یکی از دلایل ظاهر شدن صفحه سفید مرگ وردپرس می‌تواند وجود افزونه‌های خراب باشد که باعث وجود مشکل می‌شود. اگر شما به پنل کاربری خود دسترسی دارید سعی کنید همه افزونه‌ها را غیرفعال کنید برای این کار از بخش افزونه‌ها آن‌ها را غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن افزونه‌ها در وردپرس

بعدازاین که این کار را انجام دادید و مشکل حل شد می‌توانید تک، تک افزونه‌ها را فعال کنید تا افزونه معیوب را شناسایی کنید. اگر افزونه خراب را شناسایی کردید می‌توانید با برقراری ارتباط با پشتیبانی افزونه مشکلش را حل کنید. اگر به پنل مدیریت دسترسی ندارید می‌توانید از FTP استفاده کنید و در پوشه wp-content نام فایل plugins تغییر دهید.

راه‌حل دوم: یکی از قالب‌های پیش‌فرض وردپرس را قالب اصلی سایت قرار دهید

اگر با انجام کار مرحله قبل مشکل حل نشد می‌تواند مشکل به‌وجود آمدن صفحه سفید مرگ وردپرس از قالب سایت باشد پس قالب را به یکی از قالب‌های پیش‌فرض تغییر دهید.

انتخاب قالب پیش فرض در وردپرس

اگر دسترسی به پنل مدیریت ندارید با استفاده از FTP از مسیر پوشه content/themes نام themes را تغییر دهید.

با تغییر نام پوشه قالب سایت به یکی از قالب‌ها پیش‌فرض تغییر پیدا می‌کند. اگر مشکل حل شد سعی کنید قالب سایت خود را عوض کنید.

راه‌حل سوم: کش مرورگر و یا افزونه را پاک کنید.

اگر تا به اینجای کار مشکل شما حل نشده پس ربطی به قالب و افزونه‌ها ندارد. احتمال دارد مشکل از کش مرورگر شما و یا کش افزونه‌های وردپرس باشد پس برای حل مشکل می‌توانید کش آن‌ها را پاک کنید. اگر از افزونه‌های کش‌دار وردپرس استفاده می‌کنید می‌توانید کش آن‌ها را پاک کنید.

پس از پاک‌کردن کش می‌توانید با رفرش سایت متوجه حل مشکل سایت شوید.

راه‌حل چهارم: می‌توانید حالت Debugging در وردپرس را فعال کنید.

اگر مشکل صفحه سفید مرگ وردپرس شما حل نشد می‌توانید حالت Debugging در وردپرس را فعال کنید. برای فعال‌سازی دیباگ وردپرس باید از پوشه wp-config.php متن زیر را پیدا کنید و آن را به true تغییر دهید.

define(‘WP_DEBUG’, false);

بعد از انجام این کار با رفرش کردن سایت یک سری خطاها به شما نشان داده خواهد شد.

اگر بعد از رفرش کردن خطایی برای شما نشان داده نشد می‌تواند مشکل از میزبان وب باشد این مشکل را باید از طریق پشتیبانی سایت حل کنید بعد از پایان این مرحله دیباگ را غیرفعال کنید زیرا امنیت سایت شما را به خطر می‌اندازد.

راه‌حل پنجم: محدودیت حافظه خود را بیشتر کنید.

اگر با انجام کارهای مراحل قبل مشکل صفحه سفید مرگ وردپرس شما حل نشد می‌تواند مشکل از محدودیت حافظه شما باشد پس شما سعی کنید که میزان حافظه خود را افزایش دهید. برای افزایش میزان حافظه می‌توانید از کد زیر استفاده کنید

define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ’۶۴M’);

این کد را در فایل wp-config.php:قرار دهید.

اگر شما از این روش استفاده کردید و میزان حافظه خود را افزایش دهید و باز با کمبود حافظه مواجه بودید می‌تواند مشکل از قالب و افزونه باشد که فضای زیادی را اشغال کرده است و برای حل این مشکل می‌توانید از برنامه‌نویسان کمک بگیرید.

راه‌حل ششم: مجوزهای فایل‌ها را بررسی کنید

یکی از مشکلاتی که باعث صفحه سفید مرگ وردپرس می‌شود مجوزهایی است که به فایل‌ها داده شده است. اگر شما دسترسی SSH به سرور سایت دارید یک سری دستورات که در زیر نوشته شده را در روت وردپرس قرار دهید.

sudo find . -type f -exec chmod 664 {} +sudo find . -type d -exec chmod 775 {} +sudo chmod 660 wp-config.php

اگر خودتان نتوانستید این کار را انجام دهید از یک برنامه‌نویس کمک بگیرید.

راه‌حل هفتم: مشکل آپدیت ناموفق را در وردپرس بررسی کنید

یکی از مشکلاتی که باعث بروز این مشکل می‌شود عدم انجام صحیح به‌روزرسانی است. برای حل این مشکل فایل maintenance را حذف کنید و سایت را رفرش کنید. اگر مشکل آپدیت حل نشد می‌توانید به‌صورت دستی این کار را انجام دهید.

راه‌حل هشتم: خطاهای کدها یا بازیابی نسخه پشتیبان را بررسی کنید

یکی از مشکلات رایج که باعث می‌شود مشکل پیش بیاید این است که در ویرایش کدها فایل‌های وردپرسی یک کد را اشتباه وارد کنید. به شما پیشنهاد می‌دهیم به‌صورت دستی ویرایش فایل‌ها را انجام ندهید اگر هم خودتان انجام دادید و به مشکل خوردید به حالت پیش‌فرض تغییرات را برگردانید.

راه‌حل نهم: اجازه پردازش متن php را افزایش دهید

این مورد نیز می‌تواند باعث بروز مشکل صفحه سفید مرگ وردپرس شود. دلیل این مشکل طولانی بودن محتوای پست می‌تواند باشد. برای حل این مشکل می‌توانید کد زیر را به فایل wp-config.php اضافه کنید.

جمع‌بندی

خطای ۵۰۳ در وردپرس یکی از خطاهای بسیار رایج در سایت‌های وردپرسی است که برای کاربران رخ می‌دهد. ما در این مقاله سعی کردیم به شما آموزش دهیم صفحه سفید صفحه مرگ وردپرس را حل کنید. شما با این راه‌حل‌ها می‌توانید این مشکل را حتماً حل کنید.

این روش‌ها را به‌خوبی امتحان کنید و در صورت داشتن مشکل با ما در ارتباط باشید. امیدوارم که از این مقاله بهره کافی را برده باشید و اگر که این مطلب برای شما مفید بود آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

پیروز و سربلند باشید.😉

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *