جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
فارسی سازی وردپرس با استفاده از افزونه WP Shamsi

فارسی سازی وردپرس با استفاده از افزونه WP Shamsi

تایم مطالعه: ۴ دقیقه
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
فهرست مطالب

یکی از دغدغه کسانی که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنند فارسی سازی وردپرس است. فارسی کردن سیستم مدیریت محتوای وردپرس کار بسیار ساده‌ای است و دوراه در این مقاله آموزشی خواهیم گفت. بیشتر افراد به دنبال این هستند که به فارسی کردن وردپرس خود بپردازند. این افراد حتی با وجود نصب وردپرس فارسی هم باز با این مشکل روبرو هستند و نمی‌دانند که چگونه وردپرس خود را فارسی کنند. همان‌طور که قبلاً هم اشاره کردیم وردپرس به ۴۰ زبان دنیا ترجمه شده است که یکی از آن زبان‌ها زبان فارسی است.

هر شخصی دوست دارد که سیستمی که از آن استفاده می‌کنند به‌صورت فارسی سازی شده و به زبان خود آن شخص باشد. اما باز بااین‌وجود بسیاری از افراد در فارسی سازی وردپرس خود مشکل دارند. ما در این قسمت از آموزش وردپرس قرار از کامل به فارسی کردن وردپرس خود بپردازیم و آن را کامل به شما یاد بدهیم. پس یکی از مقالات مهم وردپرس را به‌هیچ‌عنوان از دست ندهید و تا آخر این مقاله همراه سایت کافه وردپرس باشید.

دانلود وردپرس فارسی

یکی از راه‌های فارسی کردن وردپرس نصب وردپرس فارسی است که تنها کافی است با استفاده از سایت وردپرس فارسی آن را دانلود و نصب کنید. وقتی که شما به نصب وردپرس فارسی می‌پردازید به طور خودکار و بدون نصب هیچ افزونه‌ای وردپرس شما فارسی سازی شده است. در برخی از مواقع بیشتر افراد که وردپرس فارسی را دانلود و آن را نصب کرده‌اند بازهم مشکل فارسی سازی وردپرس را دارند. برای نصب افزونه وردپرس می‌توانید از مقاله‌ی آموزشی مرتبط استفاده کنید.

اما خب ممکن است که شما از قبل به نصب وردپرس پرداخته باشید و سایتی که از آن استفاده می‌کنید سیستم مدیریت محتوای آن به‌صورت انگلیسی است. در این‌جور مواقع شما باید به نصب افزونه WP Shamsi بپردازید. این پلاگین به شما کمک می‌کند تا وردپرس خود را فارسی کنید. در ادامه به معرفی کامل این افزونه و نصب آن خواهیم پرداخت و کامل به یکسری از موضوعات می‌پردازیم.

فارسی سازی وردپرس با WP Shamsi

فارسی‌سازی وردپرس

افزونه wp shamsi یک پلاگین فوق‌العاده برای فارسی کردن وردپرس و اضافه‌کردن تاریخ شمسی می‌باشد. این پلاگین با بیش از ۲۰ هزار نصب فعال بهترین پلاگین برای فارسی سازی وردپرس می‌باشد. ممکن است که شما وردپرس فارسی را نصب و فعال‌سازی کرده باشید اما بازهم وردپرس شما فارسی نشده است. برای همین بهترین کار نصب افزونه wp shamsi است. این پلاگین دارای دو نسخه رایگان و پریمیوم است که نسخه رایگان آن را می‌توانید در قسمت مخزن وردپرس نصب و فعال‌سازی کنید. در ادامه به نصب و فعال‌سازی این افزونه خواهیم پرداخت.

از کارهایی که این پلاگین انجام می‌دهد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تاریخ هسته وردپرس را به هجری شمسی تغییر می‌دهد.
 • تاریخ فروشگاه ساز ووکامرس را به هجری شمسی تغییر می‌دهد.
 • از تقویم و ماه‌های ایران و افغانستان پشتیبانی می‌کند.
 • تاریخ آرشیو (بایگانی) وردپرس را شمسی‌سازی می‌کند.
 • تاریخ گوتنبرگ و قسمت ویرایش سریع را شمسی‌سازی می‌کند.
 •  تاریخ مدیریت دیدگاه ها را به هجری شمسی تغییر می‌دهد.
 • فیلترهای تاریخ را شمسی‌سازی می‌کند.
 • صفحه ساز المنتور را فارسی‌سازی می‌کند.
 • قالب پیشفرض و سایر قالب های محبوب وردپرس را به طور خودکار فارسی‌سازی می‌کند.
 • افزونه ها و قالب های وردپرس را به طور مستقیم ترجمه می‌کند.
 • و…

نصب افزونه WP Shamsi

برای نصب افزونه wp shamsi کافی است به قسمت افزونه‌ها رفته و روی افزودن کلیک کنید.

نصب افزونه وردپرس

سپس مخزن وردپرس برای شما ظاهر می‌شود که در قسمت جستجو کافی است نام افزونه را سرچ کنید. بعد از جستجو این افزونه برای شما ظاهر می‌شود که بیش از ۲۰ هزار نصب فعال را داشته است.

نصب افزونه WP Shamsi از طریق مخزن وردپرس

همان‌طور که می‌دانید یک روش دیگر هم برای نصب این پلاگین وجود دارد که می‌توانید فایل آن را دانلود و در قسمت بارگذاری افزونه آن را نصب و فعال‌سازی کنید.

تنظیمات مربوط به فارسی کردن وردپرس

شما برای فارسی کردن وردپرس ابتدا باید به پیشخوان وردپرس خود وارد شوید و بعد از آن به بخش جنرال مراجعه کنید. در این بخش برای فارسی کردن زبان وردپرس با کلیک بر روی گزینه Site Language می‌توانیم زبان وردپرس خود را به فارسی و یا هر زبانی دیگر تغییر بدهید.

در منوی مربوط به این بخش سؤال‌های که شما می‌توانید از آنها استفاده کنید موجود است و بسته به نظر دلخواهتان می‌توانید زبان مورد نظرتان را برای وردپرستان انتخاب کنید و بعد از انتخاب زبان برای اعمال تغییرات روی گزینه Save Changes کلیک کنید. اگر شما از قبل فایل‌های موردنظر برای فارسی کردن زبان را داشته باشید سریعاً تغییرات اعمال می‌شود اما اگر شما فایل مربوط به تغییر زبان را نداشته باشید شاید دقایقی طول بکشد تا بعد از دانلود زبان موردنظر تغییرات اعمال شود.

چگونه وردپرس انگلیسی را به فارسی تبدیل کنیم؟

در این روش شما باید به‌صورت دستی فایل مربوط به زبان فارسی را در درون هسته وردپرس قرار دهید و عملیات ذخیره را انجام بدهید. بعد از اینکه زبان را در هسته وردپرس قرار دادید شما باید فایل wp-config.php را ویرایش کنید و زبان را بر روی فارسی برگردانید برای این کارآموزشی را در نظر گرفته‌ایم تا شما بتوانید این کار را به‌راحتی انجام دهید. در قدم اول برای دانلود وردپرس فارسی به آدرس https://fa.wordpress.org/download مراجعه کنید و عملیات مربوط به دریافت وردپرس فارسی را انجام بدهید.

فایل زیپ دانلود شده را باز کنید و به بخش زبان وردپرس مراجعه کنید و در داخلی نداشت تمامی فایل‌ها و پوشه‌هایی را که وجود دارد به‌صورت فرمت mo و po کپی کنید و وارد بخش زبان وردپرس شوید و در این بخش جای‌گذاری کنید و در قدم بعدی باید فایل‌های mo و po در همین بخش جای‌گذاری کنید. نکته مهمی که قابل اهمیت است این است که اگر افزونه و قالب شما به‌صورت خودکار از زبان فارسی پیروی می‌کند پوشه‌هایی که در بخش زبان جای‌گذاری می‌کنید را نباید بر این بخش‌ها جای‌گذاری کنید زیرا زبان‌های این بخش‌ها یعنی قالب و افزونه به‌صورت خودکار فارسی است.

چگونه ترجمه وردپرس را بر روی‌هاست بارگذاری کنیم؟

ابتدا در قدم اول به بخش فایل منیجر هاست خودتان مراجعه کنید و در مرحله بعد به بخش زبان در وردپرس مراجعه کنید و روی گزینه آپلود کلیک کنید. در صفحه جدیدی که باز می‌شود شما این امکان را دارید که فایل‌ها را آپلود کنید و شما در این مرحله باید فایل‌های زبان که به‌صورت mo و po وجود دارند را در این بخش بارگذاری کنید. در آخر تمامی فایل‌ها با عنوان fa_IR ذخیره می‌شوند.

جمع‌بندی

یکی از مشکلات رایج مدیران سایت فارسی نبودن سیستم مدیریت محتوای وردپرس است. شاید این مشکل برای شما هم پیش‌آمده باشد که خواسته باشید به فارسی کردن وردپرس خودپردازید. ما در این مقاله آموزشی کامل به این موضوع که چگونه می‌توان به فارسی سازی وردپرس پرداخت و معرفی یک افزونه برای این کار پرداختیم. اگر که شما هم به دنبال فارسی کردن وردپرس خود هستید و قصد دارید تا وردپرس خود را فارسی کنید حتماً و حتماً این مقاله را کامل مطالعه کنید و آموزش‌های آن را به طور دقیق انجام دهید. امیدوارم که از این مقاله آموزشی بهره کافی را برده باشید و اگر که این مقاله برای شما مفید بود آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

پیروز و سربلند باشید.

نظرتون درباره کیفیت محتوا؟
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *