جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
سئو چیست و چرا برای کسب‌وکار ما مهم است؟

سئو چیست و چرا برای کسب‌وکار ما مهم است؟

تایم مطالعه: ۱۰ دقیقه
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
فهرست مطالب

سئو یا بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو، مجموعه‌ای از فعالیت‌ها است که به منظور بهبود جایگاه و نمایانی یک وبسایت در نتایج جستجوی موتورهای جستجو (مانند گوگل) انجام می‌شود. اهداف اصلی seo شامل افزایش ترافیک آگاهانه و کیفیتی، جذب بازدیدکنندگان هدف و افزایش نرخ تبدیل به مشتریان است. اجرای یک استراتژی سئو موثر شامل چندین عوامل اساسی است. اولین مورد، تحقیق کلمات کلیدی است.

با بررسی میزان جستجو و رقابت برای هر کلمه کلیدی، می‌توان بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کرده و آن‌ها را در محتوا، عنوان صفحات، تگ‌های Meta و URLها استفاده کرد. همچنین، برنامه‌ریزی یک استراتژی محتوا که شامل مطالب ارزشمند، منحصر به فرد و مفید برای کاربران است، نقش مهمی در seo دارد. علاوه بر این، ساختار داخلی صفحات و سرعت بارگیری آن‌ها، بهینه‌سازی تصاویر و استفاده از لینک‌های داخلی و خارجی نیز از عواملی هستند که تأثیر قابل توجهی در بهبود جایگاه سایت در نتایج جستجو دارند. پس تا آخر این مقاله از آموزش سئو همراه سایت کافه وردپرس باشید.

چرا سئو سایت برای ما مهم است؟

چرا سئو سایت برای ما مهم است؟

 

سئو یا بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو، از اهمیت بسیاری برخوردار است. هدف اصلی seo این است که وبسایت شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجو، به خصوص گوگل، در رتبه‌بندی بالا قرار گیرد. اما اهمیت سئو بر ترافیک و جذب بازدیدکنندگان هدفتان خلاصه نمی‌شود. دلیل‌های دیگر اهمیت seo عبارتند از:

۱. رضایت کاربران: با بهترین شدن جایگاه و نمایانی سایت شما در نتایج جستجو، کاربران به راحتی برای یافتن اطلاعات مورد نیازشان به سایت شما مراجعه می‌کنند، این باعث افزایش رضایت آن‌ها و دسترسی آسان به محتوا می‌شود.

۲. افزایش ترافیک و بازدیدکنندگان: وجود در رتبه‌بندی بالا در نتایج جستجو منجر به افزایش تعداد کلیک‌ها و بازدید سایت می‌شود. این بدان معناست که بیشتر مردم بر روی لینک شما کلیک می‌کنند و به سایت شما می‌روند.

۳. رقابت‌پذیری: در دنیای تجارت آنلاین رقابت بسیار بزرگ است و به همین دلیل برای بودن و موفقیت در این حوزه، نیاز به برنامه‌ریزی و استراتژی دارید. با بهبود seo سایتتان، شما می‌توانید با رقبا رقابت کنید و جایگاهی برتر را در صنعت خود به دست آورید

۴. افزایش اعتبار: وقتی سایت شما در نتایج جستجو بالا قرار می‌گیرد، به عنوان یک منبع معتبر تشخیص داده می‌شود. این تالار پیام باعث افزایش اعتبار و قدرت شما به عنوان یک منبع قابل اعتماد در نظر گرفته می‌شود.

۵. بهبود تجربه کاربری: سئو نه تنها به بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجو کمک می‌کند، بلکه باعث بهبود تجربه کاربری می‌شود. طراحی و ساختار مناسب سایت شما باعث می‌شود کاربران به راحتی به اطلاعات مورد نیازشان دسترسی پیدا کنند و به خوبی با سایتتان در ارتباط بوده و از آن استفاده کنند.

چرا موتورهای جستجو به سئو نیاز دارند؟

 بسیاری از افرادی که به تازگی با مفهوم سئو آشنا می‌شوند، به سوالاتی برمی‌خورند که درک اهمیت seo و نقش آن در گوگل برایشان دشوار است. ممکن است این افراد به این شکل سوال کنند:

گوگل که از هوش مصنوعی استفاده می‌کند و هزاران مهندس برای بهبود الگوریتم‌ های گوگل و ارائه پاسخ بهتر برای کاربران تلاش می‌کنند، چرا هنوز قادر به تشخیص محتوای ارزشمند نیست؟ چرا ما برای جایگاه در گوگل، استانداردهای سئو را رعایت کنیم؟ اما نباید فراموش کنیم که هدف گوگل تنها تشخیص کیفیت محتوا و اعتبار سایت نیست؛ در واقع رتبه‌بندی صفحات برای نمایش به کاربران نیز اهمیت بالایی دارد. صفحه اول نتایج جستجو فقط به حداکثر ۱۰ سایت را به کاربران توصیه می‌کند و هر سایتی که در رتبه بالاتری باشد، فرصت بیشتری برای جلب توجه کاربران و افزایش بازدید دارد.

مهم‌ترین مراحل seo سایت چیست؟

مهمترین مراحل سئو سایت چیست؟

سئو یا بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو، یک رقابت است که برای موفقیت در آن نیازمند فرآیندی زمانبر، پیچیده و مداوم هستیم. راهبردها و تکنیک‌های زیادی برای کسب رتبه بهتر در نتایج گوگل وجود دارند که هرکدام می‌توانند تاثیر مثبتی در این فرآیند داشته باشند، اما تاثیر بهینه‌سازی لازم را تنها زمانی خواهند داشت که با هدفی مشخص و در مسیر مناسب اجرا شوند. برای دستیابی به موفقیت در seo، سه عامل اصلی ضروری هستند:

۱- سئو تکنیکال

بستر قدرتمند و سایت استاندارد برای شروع فعالیت‌های بازاریابی محتوا و سئو بسیار ضروری است. این بستر باید متناسب با نیازهای شما باشد و علاوه بر ظاهر زیبا، در کدنویسی و ساختار شیوه‌نامه‌های موردنیاز سئو هم رعایت‌های مهمی را انجام دهد. استانداردسازی کدنویسی سایت اهمیت بسیاری دارد. باید از قوانین و استانداردهای مربوط به HTML، CSS و JavaScript پیروی کنید. این عمل باعث بهبود قابلیت خوانایی کد و عملکرد بهینه‌تر سایت می‌شود. همچنین، توجه به سازگاری با مرورگرهای مختلف و نمایش صحیح در آن‌ها نیز اهمیت دارد.

۲- بازاریابی محتوا

جهت دستیابی به موفقیت در سئو، محتوا بسیار حائز اهمیت است و بدون آن تقریباً غیرممکن است. در واقع، محتوا شامل متن، تصویر، ویدئو، صوت و ابزارهایی است که در سایت ارائه می‌شوند و به تاحدی که مربوط به نیازهای کاربر و درک گوگل از کیفیت محتوا مؤثر است.

فعالیت‌هایی که بخشی از راهبرد بازاریابی محتوا است، شامل شناسایی کلمات کلیدی ارزشمند، آنالیز رقبا، تدوین استراتژی محتوا، تولید محتوای ارزشمند، برچسب‌گذاری و دسته‌بندی موضوعی، لینک‌سازی داخلی و سایر اقدامات است. این فعالیت‌ها کمک می‌کنند تا محتوا بهینه‌تر و قابل دسترسی برای کاربران و موتورهای جستجو باشد. همچنین، محتوا به شیوه‌ای ارائه می‌شود که ارزش افزوده برای کاربران داشته باشد و به آن‌ها کمک کند نیازها و سؤالات خود را مرتفع نمایند.

۳- لینک سازی هدفمند

فعالیت‌های آف‌پیج (Off-page) به منظور بهبود سئو شامل فعالیت‌های مداوم و هدفمند در شبکه‌های اجتماعی، حضور در فروم‌های تخصصی، دریافت بک لینک از سایت‌های معتبر و مرتبط، خرید رپورتاژ آگهی از رسانه‌های پرمخاطب و سایر روش‌های مشابه است.

این فعالیت‌ها در خارج از سایت ما انجام می‌شوند، اما تأثیر مستقیم بر جایگاه و رتبه سایت ما خواهند داشت. در زمینه‌هایی که ارتباط مستقیم با سلامت جسمی و روانی، اقتصاد، سرمایه‌گذاری، حقوق، قضاوت و قوانین مدنی دارند (Your Money Your Life)، فقط کیفیت محتوا و سئو تکنیکال کافی نیست. در اینجا، عامل دیگری به نام E-A-T (Expertise, Authoritativeness, Trustworthiness) یا تخصص، اعتبار و اعتماد مورد توجه قرار خواهد گرفت.

به عبارت دیگر، نه فقط کیفیت محتوا بلکه نحوه ارائه و منتشر شدن محتوا نیز اهمیت دارد. در زمینه‌های دیگر مانند شرکت‌های خدماتی، سئو سایت فروشگاهی و مجلات خبری و سرگرمی، تمرکز بر ارائه محتوای با کیفیت در بستر استاندارد می‌تواند به ما کمک کند تا در نتایج جستجوی گوگل رتبه‌بندی بهتری داشته باشیم، اما برای به دست آوردن رتبه یک و رقابت با سایت‌های قدیمی‌تر، به لینک‌سازی خارجی نیاز خواهیم داشت.

۴- استراتژی سئو

یک استراتژی seo به معنای تعیین کارهایی است که باید انجام دهیم، در عین حال باید بدانیم کدام فعالیت‌ها را نباید انجام دهیم. قبل از طراحی وبسایت، تولید محتوا یا حتی صرف هزینه برای افزایش اعتبار سایت، باید هدف اصلی سرمایه‌گذاری ما در حوزه seo را مشخص کنیم. شاخص‌های کلیدی ارزیابی عملکرد (KPI) متفاوت برای هر کسب و کاری دارد. برای مثال، برای یک فروشگاه آنلاین، افزایش فروش و جذب مشتریان جدید مهمترین معیار موفقیت است.

اما برای یک شرکت تجارتی، تعداد تماس‌هایی که با تیم مشاوره دریافت می‌شود، می‌تواند مهمترین شاخص ارزیابی عملکرد باشد. همچنین، برای یک مجله آنلاین یا سایت خبری که تبلیغات مهمترین منبع درآمدش است، میزان بازدید روزانه و زمان حضور کاربران در سایت می‌تواند مهم‌ترین شاخص‌های ارزیابی باشند.

هدف ما از تدوین استراتژی سئو، تعیین خطوط قرمز کسب و کار است، تا بتوانیم زمان و سرمایه ارزشمند خود را در کلمات و صفحاتی متمرکز کنیم که بیشترین ارزش را برای کسب و کارمان ایجاد می‌کنند.

سئو کلاه سیاه و کلاه سفید

سئو کلاه سیاه و کلاه سفید

سئو کلاه سفید به بهبود جایگاه سایت در نتایج جستجو با پیروی از استانداردهای معرفی شده توسط گوگل و رضایت مشتریان تمرکز دارد. در این روش، از تکنیک‌های سئو معتبر و صحیح استفاده می‌شود و تمرکز بر کیفیت محتوا و تجربه کاربری وجود دارد.

در مقابل، سئو کلاه سیاه به استفاده از تکنیک‌های کم ارزش و فریبنده برای بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو اشاره دارد. در این روش، کیفیت محتوا و رضایت کاربر توجه کمتری دارند. لازم به ذکر است که گوگل هر ماه این تکنیک‌های کلاه سیاه را شناسایی می‌کند و سایت‌هایی که از این روش‌ها استفاده کرده‌اند را تنبیه خواهد کرد.

سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری به روش‌هایی اطلاق می‌شود که با استانداردهای گوگل سازگاری کامل ندارند، اما تشخیص آن‌ها برای ربات‌های گوگل نیز آسان نیست. در نتیجه، احتمال جریمه سایت توسط گوگل در این مورد کاهش می‌یابد و می‌توانند به رشد سایت کمک کنند. علاوه بر این، باید به این نکته توجه کنیم که مرز بین سئو کلاه سفید، خاکستری و سیاه بسیار باریک است و فعالیت‌هایی که ابتدا منطبق بر استانداردهای گوگل هستند، ممکن است به تدریج به روش‌های سیاه تبدیل شوند.

به عنوان مثال، تولید محتوای مفید و کاربردی یکی از بهترین ابزارها برای بهبود seo سایت است. اما زمانی که تمرکزمان بر رضایت کاربر کاهش یابد و به تکرار بیش از حد کلمات کلیدی یا طولانی کردن بی‌دلیل محتوا بپردازیم، در واقع وارد منطقه خاکستری seo شده‌ایم. اگر پا را فراتر از این بگذاریم و به تکنیک‌های مشابهی مانند کپی کردن محتوا از سایت‌های دیگر بدون ارزش جدید، انجام دهیم، به منطقه سیاه سئو وارد شده‌ایم.

چه کسی باید سئو سایت ما را انجام دهد؟

سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو در مفهوم ساده یک مجموعه از فعالیت‌های متنوع و پیچیده است که نیاز به دانش و تجربه دارد. انجام seo برای یک سایت نیازمند بودجه، منابع انسانی و زمان است و بستگی به این سه عامل دارد که کدام فرد یا تیم بر عهده انجام سئو قرار گیرد.

در حقیقت، کسب و کارهای اینترنتی برای مدیریت سئو سایت خود از چهار روش مختلف استفاده می‌کنند:

۱- یادگیری و انجام سئو توسط مالک کسب و کار

یکی از روش‌های مدیریت سئو، این است که خود مالک کسب و کار سئو را فرا گیرد و بخشی از زمان و انرژی خود را برای انجام این کار اختصاص دهد. کسب و کارهای نوپا که هنوز بودجه کافی و ساختار سازمانی مشخصی برای سرمایه‌گذاری در حوزه سئو ندارند، معمولاً از این روش استفاده می‌کنند. آن‌ها پس از کسب موفقیت‌های کوچک و تامین بودجه، استراتژی خود را تغییر می‌دهند.

این روش برای سئو بهینه است، زیرا مالک کسب و کار به طور مستقیم بر دانش و اطلاعات خود در مورد کسب و کار و محصول یا خدمات خود بهره می‌برد. همچنین، او بهترین اطلاعاتی درباره مشتریان تارگت و نیازهای آن‌ها را دارد. اما توجه مداوم به جزئیات سئو و آگاهی از آخرین تغییرات و الگوریتم‌های موتورهای جستجو نیازمند زمان و تمرکز است.

۲- برون‌سپاری به شخص یا شرکت

اگر شما اهمیت سئو را به خوبی درک کرده و بودجه کافی برای تامین هزینه‌های آن را دارید، برون‌سپاری پروژه به یک شخص یا شرکت معتبر به‌صرفه‌ترین روش برای موفقیت در سئو خواهد بود. این روش به شما امکان می‌دهد از دغدغه‌های مربوط به جذب و نگهداشت نیرو، تامین امکانات و فضای کاری و آزمون و خطا برای رسیدن به نتیجه مطلوب راحت شوید.

با برون‌سپاری سئو به یک شخص یا شرکت معتبر، شما به دسترسی به تخصص و تجربه لازم برای انجام بهینه‌سازی سایت خود دست خواهید یافت. آن‌ها از تغییرات الگوریتم‌های موتورهای جستجو آگاهی دارند و با روش‌ها و تکنیک‌های به‌روز سئو کار می‌کنند.

به وسیله برون‌سپاری، شما قادر خواهید بود تمام تمرکز و توان خود را بر روی بخش‌های دیگر کسب و کار خود متمرکز کنید. شما نیازی به نگرانی درباره جذب و نگهداشت نیرو، تامین امکانات و فضای کاری و مدیریت آزمون و خطا برای seo نخواهید داشت.

۳- تشکیل یک تیم داخلی سئو در شرکت

سازمان‌ها و شرکت‌هایی که بیش از ۳۰ کارمند دارند، می‌توانند با تشکیل یک تیم داخلی برای دیجیتال مارکتینگ و سئو، سرعت عمل و انعطاف‌پذیری خود را در تصمیم‌گیری و اجرای کمپین‌های بازاریابی و پیشرفت در سئو افزایش دهند. این روش هرچند هزینه‌های بیشتری را در مقایسه با برون‌سپاری دارد، اما نقطه قوت آن بازدهی بالا و کسب نتیجه در زمان کوتاه‌تر است.

با داشتن یک تیم داخلی، شما کامل‌ترین کنترل بر روی استراتژی‌ها و اقدامات مارکتینگ خود را خواهید داشت و می‌توانید دستاوردها و تعاملات را در داخل سازمان هماهنگ کنید. تیم داخلی نیازمند تخصص‌های مختلفی مانند سئو، تولید محتوا، تحلیل داده‌ها و بازاریابی دیجیتال است.

همچنین نیاز به به‌روز بودن با تغییرات الگوریتم‌ها و استراتژی‌های سئو موتورهای جستجوی بزرگ دارد. درنتیجه، با تشکیل یک تیم داخلی، شما می‌توانید کارکنان خود را با دانش و تجربه‌ای لازم در حوزه دیجیتال مارکتینگ و سئو استخدام کنید و از سرعت عمل و ارتباط واضح بین اعضای تیم بهره‌مند شوید. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که این روش به مدیریت زمان، هزینه و تخصص نیازمند است.

۴- ترکیب تیم داخلی و مشاور حرفه‌ای

برای سازمان‌هایی با بیش از ۱۰۰ کارمند که در حوزه‌های رقابتی مانند گردشگری و ارز دیجیتال فعالیت می‌کنند و سئو محور مهمی در بازاریابی آن‌ها به‌شمار می‌آید، تشکیل یک تیم داخلی ممکن است کافی نباشد. معمولاً این شرکت‌ها از مشاوران حرفه‌ای و نظارت‌های متنوع برای تقویت تیم و اتخاذ تصمیمات بهتر استفاده می‌کنند.

با توجه به حجم بزرگ این سازمان‌ها و رقابت شدید در حوزه فعالیت‌هایشان، بهینه‌سازی سئو و استراتژی بازاریابی دیجیتال بسیار حیاتی است. برای این منظور، این شرکت‌ها به تیم‌هایی نیاز دارند که تخصص‌های متنوعی مانند سئو، تحلیل داده‌ها، تولید محتوا و بازاریابی دیجیتال را در بر داشته باشند.

با توجه به پیچیدگی و مهم بودن سئو در بازاریابی این سازمان‌ها، استفاده از مشاوران حرفه‌ای با تجربه و متخصص در این زمینه بسیار موثر خواهد بود. این مشاوران با تحلیل و بررسی شرایط بازار، ارائه استراتژی‌های به‌روز سئو و همچنین نظارت بر عملکرد تیم داخلی شما می‌توانند در بهبود جایگاه سایت و رتبه‌بندی در موتورهای جستجو کمک کنند.

نکته: درباره اسکیما حتما مطالعه‌ای داشته باشید چرا که اسکیماها بسیار بر روی سئو سایت شما تاثیر می‌گذارند.

بهترین روش برای یادگیری سئو چیست؟

اگر تصمیم گرفتید که سئو سایت را خودتان انجام دهید یا تیم داخلی قدرتمندی را تشکیل دهید؛ یادگیری سئو از مرجعی معتبر مثل کافه وردپرس و شرکت در دوره‌های تخصصی می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

معمولاً زمانی که به دنبال یادگیری نکته یا موضوع خاصی هستید، با مقالات آموزشی در حوزه سئو مواجه می‌شوید که اطلاعات دقیق ولی محدودی را در همان زمینه به شما ارائه می‌دهد. با مطالعه این مقالات، ممکن است به مبحث سئو علاقه‌مند شده و به دنبال مقالات و آموزش‌های بیشتری بروید.

مطالعه مقالات آموزشی ارزشمند و مفید است، اما یک ایراد اساسی دارد؛ بعد از مدتی ذهن شما را دچار تناقض و پراکندگی خواهد کرد. برای جلوگیری از این اتفاق، پیشنهاد می‌کنیم پس از آشنایی اولیه با مفاهیم seo، به سراغ منابع جامع، کتاب‌های آموزشی و دوره‌های تخصصی بروید. بهترین مسیر برای یادگیری سئو شامل مراحل زیر است:

۱- مطالعه یک کتاب پایه

اگر تصمیم گرفتید که سئو سایت را خودتان انجام دهید یا تیم داخلی قدرتمندی را تشکیل دهید، مطالعه کتاب‌های الکترونیکی موجود بسیار مفید خواهد بود. این کتاب‌ها مفاهیم اولیه و عمومی seo را به شما آموزش می‌دهند و به شما کمک می‌کنند تا سریعاً با اصطلاحات رایج در این حوزه آشنا شوید و مسیر صحیح را برای شروع سئو پیدا کنید.

مطالعه کتاب‌های الکترونیکی به شما اطلاعات کامل‌تر و جامع‌تر را درباره مفاهیم و روش‌های سئو ارائه می‌دهد. این کتاب‌ها اغلب توسط نویسندگان متخصص و با تجربه در حوزه سئو نوشته شده‌اند و قدم به قدم به شما نشان می‌دهند چگونه سئو را بهترین شکل انجام دهید.

با مطالعه کتاب‌های الکترونیکی، می‌توانید به دقت به جزئیات seo و نکات کلیدی توجه کنید. همچنین، از طریق نمونه‌ها و مطالب کاربردی که در کتاب‌ها آورده شده است، می‌توانید مفاهیم را در عمل تجربه کنید و چیزهای جدید را به کار خود اضافه کنید.

۲- مطالعه مقالات یا مشاهده ویدئو تخصصی

پس از مطالعه کتاب‌ها، شما آشنایی اولیه با مفاهیم سئو را کسب خواهید کرد ولی برای بهره‌برداری بهتر از آنها، بهتر است برای هرکدام از مفاهیم به وقت بیشتری اختصاص دهید و مقالات تخصصی و ویدئوهای آموزشی مرتبط با هر موضوع را بررسی کنید.

۳- شرکت در دوره‌ها  آموزشی seo

بعد از به دست آوردن دانش و تجربه نسبی در حوزه سئو، صرف وقت برای یادگیری فردی و مطالعه مقالات منطقی لازم نیست. شما می‌توانید با شرکت در دوره‌های تخصصی آموزش سئو، در مدت زمان کوتاهی دانش خود را کامل کنید و تکنیک‌های کاربردی بسیاری را فرا بگیرید.

شرکت در دوره‌های آموزش سئو، به شما امکان می‌دهد تا با استفاده از روش‌ها و تکنیک‌های به‌روز و کاربردی، دانش خود را گسترش دهید. این دوره‌ها توسط متخصصان و افراد با تجربه در حوزه سئو تدریس می‌شوند و به شما امکان می‌دهند تا به طور عملی و عمدتاً در محیطی فعال و تعاملی، یادگیری خود را پیش ببرید.

سوالات متداول

برای رسیدن به رتبه ۱ گوگل چقدر زمان لازم است؟

هر کسب و کار و وبسایت متفاوتی دارد و بنابراین زمانی که برای دستیابی به نتایج بخصوص در سئو نیاز است، متفاوت است. فاکتورهایی مانند اعتبار و فعالیت‌های قبلی سایت شما، کلمات کلیدی مورد هدف، وضعیت رقبا و دیگر عوامل تعیین‌کننده زمان لازم برای دستیابی به موفقیت هستند. در برخی موارد ممکن است در ۳ ماه موفقیت‌های قابل توجهی داشته باشید، در حالی که در حوزه دیگری ممکن است بیش از یک سال زمان برای رسیدن به نتایج لازم باشد.

قیمت خدمات سئو چقدر است؟

seo یک محصول نیست و به جای آن، مجموعه‌ای از خدمات تخصصی است. از این رو، قیمت مناسب برای تمامی وبسایت‌ها را تعیین کردن امکان‌پذیر نیست. بهتر است خدمات سئو را در دسته‌بندی‌های مختلفی مانند بهینه‌سازی سایت، بازاریابی محتوا و لینک‌سازی، دسته‌بندی نموده و برای هر کدام هزینه‌ای خاص را مشخص نمایید.

چه تضمینی برای رسیدن به رتبه ۱ گوگل دارید؟

درخواست کارفرما برای ارائه تضمین رتبه ۱ در کلمات کلیدی هدف، در واقع یک درخواست غیرمنطقی و حتی غیرقانونی است. واضح است که هیچ تضمین قطعی برای رسیدن به رتبه ۱ در موتورهای جستجو، به خصوص در بازه زمانی مشخص وجود ندارد. این به دلیل اطلاعاتی که ما از آپدیت‌های بعدی گوگل و همچنین میزان فعالیت رقبا نداریم.

ارائه تضمین به کارفرما در این مورد، نه تنها نادرست، بلکه حتی غیرقانونی است. گوگل همچنین بارها به این موضوع اشاره کرده و این روش را نوعی از کلاهبرداری تلقی می‌کند.

۵/۵ - (۱۸ امتیاز)
اشتراک‌گذاری مطلب

درباره نویسنده

نظرات و پرسش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *